Resultat Stockholm Triathlon 2019

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Damer Olympisk Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Olympisk Motion  3304  Stina Bladin    2:32:18 
Damer Olympisk Motion  3303  Paulina Dubas  /tri club danmark  2:41:06 
Damer Olympisk Motion  3114  Ella Georgsson  Högbo GIF  2:45:03 
Damer Olympisk Motion  3118  Camilla Mårtensson    2:45:20 
Damer Olympisk Motion  3223  Jenny Eliasson    2:45:22 
Damer Olympisk Motion  3270  Outi Helenius    2:48:01 
Damer Olympisk Motion  3433  Maina Green  Asker Triatlon  2:48:06 
Damer Olympisk Motion  2828  Elisabeth Varming  Lidingö Triathlon  2:49:06 
Damer Olympisk Motion  3207  Jenny Broman Wegersjö  Team Broman  2:49:19 
Damer Olympisk Motion  10  3308  Emelie Genarp  Team Powerwoman Athletic Club  2:49:25 
Damer Olympisk Motion  11  3276  Charlotta Grähs  Heleneholms IF Tri Team  2:49:56 
Damer Olympisk Motion  12  3456  Mette Hasselgren  Swim4fun  2:50:17 
Damer Olympisk Motion  13  3040  Agneta Lundblad    2:51:36 
Damer Olympisk Motion  14  3605  Elona Vermelin    2:51:59 
Damer Olympisk Motion  15  3306  Sanna Steen  Spårvägen CK  2:52:15 
Damer Olympisk Motion  16  3444  Louise Forsberg    2:52:28 
Damer Olympisk Motion  17  3401  Emma Olsson  Karlshamn Triathlon  2:52:32 
Damer Olympisk Motion  18  3285  Natalie Persson  Team PowerWoman Athletic Club  2:52:56 
Damer Olympisk Motion  19  3288  Julia Björn  Johanneshov  2:54:24 
Damer Olympisk Motion  20  3466  Marie Henriksson  Sports Club SPC Triathlon  2:54:48 
Damer Olympisk Motion  21  3244  Julia Jüllig    2:54:59 
Damer Olympisk Motion  22  3251  Karin Fristedt    2:55:28 
Damer Olympisk Motion  23  3250  Silje Vilval    2:55:29 
Damer Olympisk Motion  24  3462  Sara Modig  Team Power Woman  2:56:04 
Damer Olympisk Motion  25  3468  Jenny Jörgensen    2:56:06 
Damer Olympisk Motion  26  3419  Agnes Karlsson    2:56:08 
Damer Olympisk Motion  27  3214  Anna Rosen  Team Powerwoman  2:56:16 
Damer Olympisk Motion  28  3249  Linnea Östedt    2:56:37 
Damer Olympisk Motion  29  3441  Marie Karlsson    2:57:39 
Damer Olympisk Motion  30  3305  Maria Schietse  SMACK  2:58:32 
Damer Olympisk Motion  31  3208  Malin Gundmark    2:58:55 
Damer Olympisk Motion  31  3627  Susanne Erbe    2:58:55 
Damer Olympisk Motion  33  3662  Eva Lilliecreutz  IK NocOut.se  2:59:28 
Damer Olympisk Motion  34  3084  Emelie Wall  Polisen if  2:59:40 
Damer Olympisk Motion  35  3650  Kolbrun Johanna Runarsdottir  Ericsson Stockholm IK  3:00:03 
Damer Olympisk Motion  36  3226  Inger Åberg    3:00:03 
Damer Olympisk Motion  37  3451  Rosa Danenberg    3:00:13 
Damer Olympisk Motion  38  3287  Mia Bekhus  IFK Lidingö  3:00:23 
Damer Olympisk Motion  39  3271  Mari Etholén    3:00:31 
Damer Olympisk Motion  40  3265  Maria Wallander Halén    3:00:50 
Damer Olympisk Motion  41  3630  Amandine Le Cahain  Plankton-Hummus Triathlon  3:00:54 
Damer Olympisk Motion  42  3452  Annika Hollsten  Stöcke TS Järnet  3:01:16 
Damer Olympisk Motion  43  3455  Frida Franzon    3:01:19 
Damer Olympisk Motion  44  3438  Maja Lindblom    3:01:50 
Damer Olympisk Motion  45  3611  Elsa Rimhagen  Motala AIF  3:02:06 
Damer Olympisk Motion  46  3635  Mia Arvholm Toijer    3:02:49 
Damer Olympisk Motion  47  3291  Karolina Fehn    3:02:54 
Damer Olympisk Motion  48  3204  Linda Nordin  Tbok  3:03:26 
Damer Olympisk Motion  49  3263  Jenny Tärndal    3:03:38 
Damer Olympisk Motion  50  3436  Vanessa Andersson    3:03:46 
Damer Olympisk Motion  51  3458  Lena Hasselgren Lindsten    3:03:47 
Damer Olympisk Motion  52  3620  Madlaina Costa    3:04:08 
Damer Olympisk Motion  53  3302  Mia Carlsson  Båstad Triathlon Center  3:04:09 
Damer Olympisk Motion  54  3083  Anna Priedite    3:04:17 
Damer Olympisk Motion  55  3215  Sofia Johansson  Häggenås  3:04:26 
Damer Olympisk Motion  56  3266  Emmy Jallow    3:04:30 
Damer Olympisk Motion  57  3407  Helen Elemida  Stuga 77  3:04:50 
Damer Olympisk Motion  58  3618  Johanna Molander  Team 5.0  3:04:52 
Damer Olympisk Motion  59  3402  Ingela Peterson Arrhenius  Ingela P Arrhenius Form och Ill.  3:05:27 
Damer Olympisk Motion  60  3449  Scott Rochelle  KA3 IF  3:05:51 
Damer Olympisk Motion  61  3645  Kerstin Gläser    3:05:54 
Damer Olympisk Motion  62  3289  Sara Ax Nordstrand    3:06:03 
Damer Olympisk Motion  63  3061  Ann-Christin Lindberg    3:07:06 
Damer Olympisk Motion  64  3459  Emma Melin  Stockholm  3:07:24 
Damer Olympisk Motion  65  3236  Bodil Carleskär  Ryssbergets IK  3:07:39 
Damer Olympisk Motion  66  3245  Sofia Söderquist Kruth    3:07:49 
Damer Olympisk Motion  67  3113  Jenny Sivervik    3:07:50 
Damer Olympisk Motion  68  3295  Anna Beckius    3:07:50 
Damer Olympisk Motion  69  3252  Karin Ebert    3:07:55 
Damer Olympisk Motion  70  3656  Åse Hamn  Executive Value  3:08:00 
Damer Olympisk Motion  71  3435  Lotta Johansson  Färjestadens Motions IF  3:08:09 
Damer Olympisk Motion  72  3431  Rhona Cox  Triathlon Väst  3:08:15 
Damer Olympisk Motion  73  3200  Jannie Östergård    3:08:19 
Damer Olympisk Motion  74  3443  Eva Insulander  Team Powerwoman Athletic Club  3:08:31 
Damer Olympisk Motion  75  3277  Carita Thorén  Gotlands bro ok  3:09:02 
Damer Olympisk Motion  76  3309  Hanna Lilja    3:09:04 
Damer Olympisk Motion  77  3283  Karolina Mikkonen    3:09:08 
Damer Olympisk Motion  78  3258  Clara Wahl    3:09:12 
Damer Olympisk Motion  79  3235  Petra Sintorn    3:09:32 
Damer Olympisk Motion  80  3463  Karin Nygård Höijer    3:09:49 
Damer Olympisk Motion  81  3671  Lene Sandvoll Stern  Evli Triathlon Challenge  3:09:50 
Damer Olympisk Motion  82  3243  Cecilia Björk  Stockholm City Triathlon  3:09:59 
Damer Olympisk Motion  83  3457  Sylwia Czarnocka  Stockholm City Triathlon  3:10:06 
Damer Olympisk Motion  84  3453  Christa Maynard    3:10:17 
Damer Olympisk Motion  85  3467  Anna Wallin    3:10:23 
Damer Olympisk Motion  86  3297  Lena Karlsson  Halmstadtriathleterna  3:10:48 
Damer Olympisk Motion  87  3465  Theresa Cronfalk  Team Powerwomen Athletic Club  3:11:10 
Damer Olympisk Motion  88  3209  Camilla Wallander    3:11:35 
Damer Olympisk Motion  89  3400  Alexandra Berkhout  TZC Vahalis  3:11:41 
Damer Olympisk Motion  90  3116  Karin Wannerberg  Power Woman  3:12:02 
Damer Olympisk Motion  91  3267  Madeleine Nylander  Team Nylander  3:13:02 
Damer Olympisk Motion  92  3259  Cecilia Haij    3:13:19 
Damer Olympisk Motion  93  3217  Ulrika Wallon  Stockholm  3:13:32 
Damer Olympisk Motion  94  3070  Hilke Sohr    3:13:35 
Damer Olympisk Motion  95  3228  Anna Almén    3:14:00 
Damer Olympisk Motion  96  3423  Anna Winblad    3:14:16 
Damer Olympisk Motion  97  3090  Oda Nyhus    3:14:19 
Damer Olympisk Motion  98  3644  Jenny Sperens    3:14:23 
Damer Olympisk Motion  99  3446  Mari Lif    3:14:27 
Damer Olympisk Motion  100  3614  Marianne Anell    3:14:29 
Damer Olympisk Motion  101  3119  Malin Myllymäki    3:14:37 
Damer Olympisk Motion  102  3439  Hanna Nylund    3:15:23 
Damer Olympisk Motion  103  3269  Veronica Adolphsson    3:15:23 
Damer Olympisk Motion  104  3454  Kajsa Alenmyr    3:15:59 
Damer Olympisk Motion  105  3437  Molan Li    3:16:04 
Damer Olympisk Motion  106  3227  Cecilia Mårtensson  Umara Sports Club  3:16:05 
Damer Olympisk Motion  107  3218  Anna Hultqvist  Fredrikshof CK  3:16:07 
Damer Olympisk Motion  108  3643  Maria Beronius  Team B3  3:16:17 
Damer Olympisk Motion  109  3307  Mia Greayer    3:16:22 
Damer Olympisk Motion  110  3256  Annika Håkansson    3:16:55 
Damer Olympisk Motion  111  3261  Mia Dahlälv    3:18:32 
Damer Olympisk Motion  112  3203  Emelie Östergård  Länsförsäkringar IF  3:18:40 
Damer Olympisk Motion  113  3464  Pernilla Johansson  TiP  3:19:00 
Damer Olympisk Motion  114  3024  Elin Gerdin    3:19:48 
Damer Olympisk Motion  115  3222  Lena Carlberg Johansson  TOT Triathlon Club  3:20:22 
Damer Olympisk Motion  116  3058  Gabrielle Wreile  Ingen  3:20:33 
Damer Olympisk Motion  117  3264  Sophia Ahldén    3:20:48 
Damer Olympisk Motion  118  3221  Andrea Weber  TG Hanau Triathlon  3:20:50 
Damer Olympisk Motion  119  3424  Evelina Lundevall    3:21:53 
Damer Olympisk Motion  120  3233  Jenny Johansson    3:22:01 
Damer Olympisk Motion  121  3219  Sara Grahm  Bromma IF  3:22:02 
Damer Olympisk Motion  122  3450  Kristina Andersson    3:22:25 
Damer Olympisk Motion  123  3461  Åsa Fritzell  ERS  3:22:42 
Damer Olympisk Motion  124  3460  Michele Ferrari    3:22:42 
Damer Olympisk Motion  125  3254  Catrin Eberius    3:22:49 
Damer Olympisk Motion  126  3280  Cynthia Travia    3:23:29 
Damer Olympisk Motion  127  3426  Lisa Munkhammar    3:24:26 
Damer Olympisk Motion  128  3286  Eva Forslund    3:25:28 
Damer Olympisk Motion  129  3284  Lillemor Rosberg    3:25:39 
Damer Olympisk Motion  130  3248  Valentina Hoyos  Stockholm Triathlon Club  3:26:32 
Damer Olympisk Motion  131  3255  Niku Shams Zanjani    3:27:03 
Damer Olympisk Motion  132  3298  Emma Nilsson    3:27:13 
Damer Olympisk Motion  133  3293  Judith Maiers    3:27:37 
Damer Olympisk Motion  134  3231  Malin Jakobsson  Spånga  3:27:43 
Damer Olympisk Motion  135  3622  Katarzyna Salacinska  Team Envol  3:27:48 
Damer Olympisk Motion  136  3434  Linda Limerick  Åkersberga Triathlon  3:28:26 
Damer Olympisk Motion  137  3428  Mimmi Nilsson    3:28:58 
Damer Olympisk Motion  138  3292  Wendy Broadgate  Fredrikshof IF CK  3:29:10 
Damer Olympisk Motion  139  3087  Melina Galeadi  Vangarians  3:31:44 
Damer Olympisk Motion  140  3430  Marie Åberg Petersson  Axa sportsclub  3:32:03 
Damer Olympisk Motion  141  3422  Agneta Wahlström  Vattenfall IF  3:33:27 
Damer Olympisk Motion  142  3238  Malin Kjellén    3:33:39 
Damer Olympisk Motion  143  3028  Yuliya Maslyn    3:33:47 
Damer Olympisk Motion  144  3102  Matilda Persson    3:34:26 
Damer Olympisk Motion  145  3411  Felicia Minorsson  Ingen klubb  3:34:41 
Damer Olympisk Motion  146  3069  Annika Wallbom  Tynningö IF  3:34:44 
Damer Olympisk Motion  147  3210  Karolina Jackson-Ward  Stockholm City Triathlon  3:35:13 
Damer Olympisk Motion  148  3013  Johanna Tydén  AXA Sports Club  3:35:31 
Damer Olympisk Motion  149  3253  Matilda Kristell    3:36:02 
Damer Olympisk Motion  150  3299  Sara Carlin    3:36:06 
Damer Olympisk Motion  151  3294  Annie Gustavsson    3:36:49 
Damer Olympisk Motion  152  3442  Annika Ahlberg  TSM  3:37:30 
Damer Olympisk Motion  153  3413  Matea Tunjic    3:37:59 
Damer Olympisk Motion  154  3445  Tove Erikslund    3:38:39 
Damer Olympisk Motion  155  3212  Elin Öberg Shaya    3:39:37 
Damer Olympisk Motion  156  3247  Sofie Persson  Älta IF  3:39:59 
Damer Olympisk Motion  157  3274  Kristiina Mellin  Team Power Woman Athletic Club  3:41:21 
Damer Olympisk Motion  158  3290  Laura Carrasco    3:42:18 
Damer Olympisk Motion  159  3230  Isabell Berglund  Spånga  3:42:23 
Damer Olympisk Motion  160  3414  Ulrika Nordahl    3:42:34 
Damer Olympisk Motion  161  3281  Olivia Krakau  Incoord IF  3:42:54 
Damer Olympisk Motion  162  3672  Jenny Lindahl  SPIF Triathlon  3:44:36 
Damer Olympisk Motion  163  3237  Ros Hill  3:45:05 
Damer Olympisk Motion  164  3097  Kristina Mackintosh    3:45:10 
Damer Olympisk Motion  165  3268  Ing-Marie Nylander  Team Nylander  3:45:35 
Damer Olympisk Motion  166  3300  Sofie Ryberg  Göteborg  3:47:27 
Damer Olympisk Motion  167  3279  Zuzanne Eriksson    3:48:32 
Damer Olympisk Motion  168  3205  Kristin Remnås    3:48:44 
Damer Olympisk Motion  169  3206  Maria Gustafson    3:48:45 
Damer Olympisk Motion  170  3404  Susan Nilsson  Norrköpings Triathlon Klubb  3:51:50 
Damer Olympisk Motion  171  3060  Anna Skaring  AEC  3:53:05 
Damer Olympisk Motion  172  3301  Anja Stjerndahl    3:54:20 
Damer Olympisk Motion  173  3257  Susanne Sandström  AXA Sports Club  3:59:47 
Damer Olympisk Motion  174  3220  Anna Löfgren  Sobi Triathlon  4:59:26 
Damer Olympisk Motion  DNF  3296  Magdalena Ciolczyk  MBC 
Damer Olympisk Motion  DNF  3448  Jenny Deijfen   
Damer Olympisk Motion  DNS  3282  Malin Sundin  Incoord IF 
Damer Olympisk Motion  DNS  3095  Rebecka Lindström Mamani  Triathlon Väst 
Damer Olympisk Motion  DNS  3201  Linda Åström  Sollentuna 
Damer Olympisk Motion  DNS  3202  Ashley Perl   
Damer Olympisk Motion  DNS  3211  Tintin Chien  Taiwan 
Damer Olympisk Motion  DNS  3213  Annie Kellerman   
Damer Olympisk Motion  DNS  3224  Gabriella Westberg   
Damer Olympisk Motion  DNS  3225  Anna Lindskog   
Damer Olympisk Motion  DNS  3229  Elisabeth Svensson   
Damer Olympisk Motion  DNS  3232  Ylva Ekmark   
Damer Olympisk Motion  DNS  3234  Veronica Larsson  Gällivare Endurance 
Damer Olympisk Motion  DNS  3415  Cecilia Björklund  Vattenfall IF 
Damer Olympisk Motion  DNS  3417  Sara Woldegiorgis   
Damer Olympisk Motion  DNS  3420  Madelen Casta  UT Kolmården 
Damer Olympisk Motion  DNS  3421  Sofia Bodin 
Damer Olympisk Motion  DNS  3425  Linda Persson  Ericsson Stockholm IK 
Damer Olympisk Motion  DNS  3427  Stine Johansen   
Damer Olympisk Motion  DNS  3429  Hanna Nauckhoff   
Damer Olympisk Motion  DNS  3432  Cynthia Kjerr  Triathlonväst 
Damer Olympisk Motion  DNS  3239  Hanna Törnqvist  Åkersberga Triathlon 
Damer Olympisk Motion  DNS  3240  Fanny Åhlund   
Damer Olympisk Motion  DNS  3241  Anna Persson Nygårdh  Team Powerwoman Athletic Club 
Damer Olympisk Motion  DNS  3246  Helene Bäckman   
Damer Olympisk Motion  DNS  3260  Elsa Stendebakken 
Damer Olympisk Motion  DNS  3262  Charlotte Kläppe   
Damer Olympisk Motion  DNS  3272  Niina Bergring   
Damer Olympisk Motion  DNS  3273  Alexandra Flink  Spånga 
Damer Olympisk Motion  DNS  3275  Lucy Lindgren   
Damer Olympisk Motion  DNS  3010  Rebecka Svalland   
Damer Olympisk Motion  DNS  3017  Linda Andersson  Stockholm 
Damer Olympisk Motion  DNS  3031  Anki Rösiö  B3C 
Damer Olympisk Motion  DNS  3034  Charlotte Shubeli  Stockholm 
Damer Olympisk Motion  DNS  3038  Eva-Lena Karlsson  Kalmar Simsällskap 
Damer Olympisk Motion  DNS  3048  Tea Dahlgren   
Damer Olympisk Motion  DNS  3403  Anne-Lie Nielsen  Norrköping Triathlon 
Damer Olympisk Motion  DNS  3071  Lena Krog-Jensen   
Damer Olympisk Motion  DNS  3405  Lisa Gop   
Damer Olympisk Motion  DNS  3406  Andrea Glaser   
Damer Olympisk Motion  DNS  3408  Anna Klöfver   
Damer Olympisk Motion  DNS  3409  Johanna Södermalm   
Damer Olympisk Motion  DNS  3410  Mika Nilsson   
Damer Olympisk Motion  DNS  3412  Jennifer Brown   
Damer Olympisk Motion  DNS  3440  Caroline Theorell  Fredrikshofs FIF 
Damer Olympisk Motion  DNS  3447  Caroline Aurén  Colting Borssén Triathlonklubb 
Damer Olympisk Motion  DNS  3607  Jenny Linné   
Damer Olympisk Motion  DNS  3278  Frida Erlandsson  KA 3 IF 
Damer Olympisk Motion  DSQ  3416  Olivia Downey   
Damer Sprint Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Sprint Motion  4262  Emilie Nuyens  Race & Shine  1:17:32 
Damer Sprint Motion  4511  Madleen Johannesson  Team Power Woman Athletic Club  1:24:11 
Damer Sprint Motion  4251  Emilia Lindström  Colting Borssén Triathlonklubb  1:26:41 
Damer Sprint Motion  4811  Ebba Gustavsson  Saltsjöbaden Triathlonsällskap  1:27:25 
Damer Sprint Motion  4677  Nicole Lesko    1:28:51 
Damer Sprint Motion  4649  Michaela Reali    1:29:22 
Damer Sprint Motion  4854  Lina Atteryd  Heleneholms IF Tri Team  1:29:31 
Damer Sprint Motion  3216  Anna Denell  Bromma  1:30:50 
Damer Sprint Motion  4869  Johanna Eriksson Northun    1:31:04 
Damer Sprint Motion  10  4466  Ulrika Johansson  Hudik Triathlon Klubb  1:31:19 
Damer Sprint Motion  11  4802  Therese Wiklöf  Colting Borssén Triathlonklubb  1:31:40 
Damer Sprint Motion  12  4847  Katarina Stolt    1:33:44 
Damer Sprint Motion  13  4445  Viktoria Ahlfors  FMV Sport  1:34:08 
Damer Sprint Motion  14  4712  Helena Öigaard  She Rides  1:34:28 
Damer Sprint Motion  15  4643  Matilda Kihlgren    1:34:34 
Damer Sprint Motion  16  4719  Inga Bergström  Team Ljungskog  1:35:35 
Damer Sprint Motion  17  4470  Eva Hardell  Bäckebo skid o motion  1:36:11 
Damer Sprint Motion  18  4518  Karin Axelsson  SS04  1:36:15 
Damer Sprint Motion  19  4288  Linda Steiner  Colting Borssén Triathlonklubb  1:36:21 
Damer Sprint Motion  20  4803  Sara Eriksson    1:36:30 
Damer Sprint Motion  21  4261  Linn Sjöstedt    1:36:33 
Damer Sprint Motion  22  4697  Ylva Williams  I love B  1:36:58 
Damer Sprint Motion  23  0  Annick Hernot  On peut le faire  26:42 
Damer Sprint Motion  24  4863  Mia Gannedahl Franco    1:37:08 
Damer Sprint Motion  25  5004  Kajsa Skafte  Vegan Runners IK  1:37:11 
Damer Sprint Motion  26  4862  Emma Gävert    1:37:16 
Damer Sprint Motion  27  4861  Linda Ståhlberg    1:37:38 
Damer Sprint Motion  28  4667  Åsa Östberg  Neorunners  1:37:43 
Damer Sprint Motion  29  4619  Mia Klingvall  Stockholm  1:37:47 
Damer Sprint Motion  30  4651  Monica Manske  TSM Running  1:37:55 
Damer Sprint Motion  31  4625  Jennie Hysing    1:38:28 
Damer Sprint Motion  32  0  Mathilde Hernot  On peut le faire  27:06 
Damer Sprint Motion  33  4858  Tove Christiansson  Mellby Runners  1:39:09 
Damer Sprint Motion  34  4433  Paula Zart Krebs    1:39:17 
Damer Sprint Motion  35  4614  Catarina Arvén  Ving Sport  1:39:19 
Damer Sprint Motion  36  4850  Susanne König    1:39:36 
Damer Sprint Motion  37  4426  Matilda Marstorp  1:40:32 
Damer Sprint Motion  38  4459  Matilda Olsson    1:40:34 
Damer Sprint Motion  39  4708  Helena Göransson  Stockholmspolisens IF Simhopp  1:40:50 
Damer Sprint Motion  40  4849  Gunilla Gard  Mora Triathlon  1:40:56 
Damer Sprint Motion  41  4603  Magdalena Sjödin Larsson  Meckbach Träning  1:41:13 
Damer Sprint Motion  42  4657  Sophie Taintor    1:41:17 
Damer Sprint Motion  43  4054  Caroline Delattre    1:41:32 
Damer Sprint Motion  44  4808  Zara Jääaro    1:41:41 
Damer Sprint Motion  45  4652  Julia Sjöberg    1:42:18 
Damer Sprint Motion  46  4672  Charlotta Glaser    1:42:25 
Damer Sprint Motion  47  4848  Josefin Carlsson    1:42:33 
Damer Sprint Motion  48  4451  Deirdre Forker    1:42:42 
Damer Sprint Motion  49  4631  Marie Björk  Team Power Woman  1:42:48 
Damer Sprint Motion  50  4805  Linda Malmqvist  Stockholm City Triathlon  1:42:55 
Damer Sprint Motion  51  4650  Pia Weller    1:43:03 
Damer Sprint Motion  52  4821  Cecilia Dahlin    1:43:07 
Damer Sprint Motion  53  4626  Josephine Broberg    1:43:10 
Damer Sprint Motion  54  4827  Terese Olofsson    1:43:12 
Damer Sprint Motion  55  4679  Josefine Nordin    1:43:15 
Damer Sprint Motion  56  4835  Gustafsson Snaar Maria    1:43:16 
Damer Sprint Motion  57  4837  Sara Hällerståhl    1:43:29 
Damer Sprint Motion  58  4695  Liselotte Nilsson    1:43:43 
Damer Sprint Motion  59  4716  Stina Treven  3VN  1:43:47 
Damer Sprint Motion  60  4683  Christine Adrian    1:43:51 
Damer Sprint Motion  61  4692  Tanja Feltsen    1:43:52 
Damer Sprint Motion  62  4696  Ann Lindholm  I love B  1:44:01 
Damer Sprint Motion  63  4853  Jenny Pollak  Annas team  1:44:10 
Damer Sprint Motion  64  4718  Anna Olli    1:44:25 
Damer Sprint Motion  65  4510  Melissa Svesse    1:44:33 
Damer Sprint Motion  66  4828  Rebecca Rosander  Team Simcoachen  1:44:41 
Damer Sprint Motion  67  4800  Cecilia Nyblom  Stockholm City Triathlon  1:44:55 
Damer Sprint Motion  68  4864  Eleonor Sandström    1:45:07 
Damer Sprint Motion  69  4618  Johanna Ugand    1:45:24 
Damer Sprint Motion  70  4866  Ida Hedström    1:45:42 
Damer Sprint Motion  71  4680  Tora Uebel    1:45:50 
Damer Sprint Motion  72  4506  Sofia Grebius    1:45:59 
Damer Sprint Motion  73  4435  Linnéa Svärd    1:46:36 
Damer Sprint Motion  74  4622  Katarina Dahlin    1:46:46 
Damer Sprint Motion  75  4627  Karin von Schewen Sterndal    1:46:48 
Damer Sprint Motion  76  4662  Angelina Heineman    1:46:51 
Damer Sprint Motion  77  4656  Jenny Hedström    1:46:52 
Damer Sprint Motion  78  4682  Johanna Gran    1:46:53 
Damer Sprint Motion  79  4666  Bodil Höglund    1:46:59 
Damer Sprint Motion  80  4450  Mirjam Johansson    1:47:01 
Damer Sprint Motion  81  4691  Karin Salzberg    1:47:15 
Damer Sprint Motion  82  4710  Kim Vizins Kjellberg    1:47:29 
Damer Sprint Motion  83  4704  Jennifer Lai    1:47:57 
Damer Sprint Motion  84  4602  Elin Skarin    1:48:08 
Damer Sprint Motion  85  4711  Helena Lind    1:48:17 
Damer Sprint Motion  86  3242  Lena Skjerdahl    1:48:21 
Damer Sprint Motion  87  4709  Helena Widerström  Brunnsvikens Kantotklubb  1:48:27 
Damer Sprint Motion  88  4831  Sofia Karlberg    1:48:35 
Damer Sprint Motion  89  4826  Malin Arnesson    1:48:39 
Damer Sprint Motion  90  4820  Joan Farhang    1:48:45 
Damer Sprint Motion  91  4641  Gunnel Axelsson  IBM club  1:48:57 
Damer Sprint Motion  92  4629  Hanna Svensson  Team Powerwoman Athletic Club  1:48:58 
Damer Sprint Motion  93  4867  Alexandra Ridderstad    1:49:13 
Damer Sprint Motion  94  4440  Johanna Alwert    1:49:14 
Damer Sprint Motion  95  4658  Ute Vander    1:49:16 
Damer Sprint Motion  96  4859  Karin Axelsson  Praktikertjänst  1:49:17 
Damer Sprint Motion  97  4512  Nasim Stannemark    1:49:33 
Damer Sprint Motion  98  4713  Hanna Ärfström    1:49:48 
Damer Sprint Motion  99  4706  Christina Widhe Qvist    1:50:01 
Damer Sprint Motion  100  4601  Anna Flach  Viksjö  1:50:26 
Damer Sprint Motion  101  4494  Zohe Johansson  Team B3  1:50:39 
Damer Sprint Motion  102  4844  Annika Bromberg  Älta IF  1:50:53 
Damer Sprint Motion  103  4717  Martina Wedhäll    1:51:01 
Damer Sprint Motion  104  4458  Lucía Peña Pérez    1:51:45 
Damer Sprint Motion  105  4715  Ilke Jonsson    1:51:57 
Damer Sprint Motion  106  4674  Maria Särkioja  Handelsbanken IF  1:51:58 
Damer Sprint Motion  107  4644  Erika Lundell    1:52:02 
Damer Sprint Motion  108  4838  Zandra Zbinden    1:52:11 
Damer Sprint Motion  109  4478  Elin Djurén    1:52:21 
Damer Sprint Motion  110  4480  Emily Danborg  Team B3  1:52:41 
Damer Sprint Motion  111  4628  Anna Hyllengren    1:52:47 
Damer Sprint Motion  112  4424  Noomi Holpers    1:52:50 
Damer Sprint Motion  113  4834  Virginija Danylaite Karrenbauer    1:52:57 
Damer Sprint Motion  114  4714  Angelica Rosander    1:53:13 
Damer Sprint Motion  115  4675  Katrin Trotzig    1:53:16 
Damer Sprint Motion  116  4689  Eva Karlsson  BAMconsult AB  1:53:35 
Damer Sprint Motion  117  4810  Caroline Lindblad  IFK Caso  1:53:36 
Damer Sprint Motion  118  4804  Elin Broberg    1:53:36 
Damer Sprint Motion  119  4809  Sofie Zeffer  IFK Caso  1:53:36 
Damer Sprint Motion  120  4686  Malena Orreteg    1:53:38 
Damer Sprint Motion  121  4460  Yatwan Hui    1:53:44 
Damer Sprint Motion  122  4842  Clara Norberg Averbo    1:53:45 
Damer Sprint Motion  123  4688  Eva Saltorp  G3 Sport  1:53:59 
Damer Sprint Motion  124  4498  Marcela Diaz  Team B3  1:54:13 
Damer Sprint Motion  125  4265  Eva Virdi    1:54:23 
Damer Sprint Motion  126  4817  Karoline Mårtensson    1:54:33 
Damer Sprint Motion  127  4855  Silvia Ascasibar  International independent  1:54:55 
Damer Sprint Motion  128  4639  Annika Hjorth    1:54:57 
Damer Sprint Motion  129  4620  Sandra Rydoff    1:55:04 
Damer Sprint Motion  130  4671  Liliana Lindberg    1:55:21 
Damer Sprint Motion  131  4694  Birgtta Jerringe    1:55:57 
Damer Sprint Motion  132  4452  Marithe Eriksson    1:56:22 
Damer Sprint Motion  133  4825  Jeanette Bengtsson    1:56:23 
Damer Sprint Motion  134  4851  Raquel Rolon    1:56:34 
Damer Sprint Motion  135  4269  Emelie Lindblad Bonow  Tri-Sport Lübeck  1:56:36 
Damer Sprint Motion  136  4812  Wilma Thornander    1:56:38 
Damer Sprint Motion  137  4653  Anneli Svending    1:56:54 
Damer Sprint Motion  138  4616  Monica Carlström  Hammarby  1:56:56 
Damer Sprint Motion  139  4654  Katarina Lidén    1:56:57 
Damer Sprint Motion  140  4856  Agneta Lund  Team Simcoachen  1:57:01 
Damer Sprint Motion  141  4684  Ylva Gustafsson  Ericsson Stockholm IK  1:57:02 
Damer Sprint Motion  142  4640  Susanna Blidholm    1:57:41 
Damer Sprint Motion  143  4612  Tove Setterlund    1:57:49 
Damer Sprint Motion  144  4475  Matilda Ulén    1:57:49 
Damer Sprint Motion  145  4693  Cathrine Löfgren    1:58:27 
Damer Sprint Motion  146  4660  Nadjwan Baballos    1:58:35 
Damer Sprint Motion  147  4637  LInnéa Björck    1:58:50 
Damer Sprint Motion  148  4687  Katja Norström    1:58:51 
Damer Sprint Motion  149  4417  Heike Starke-Becker  Slow Speedies  1:58:53 
Damer Sprint Motion  150  4497  Aleksandra Geric  Team B3  1:59:35 
Damer Sprint Motion  151  4646  Helena Falkenström    1:59:41 
Damer Sprint Motion  152  4624  Danielle Müller  BS Müsli  2:00:09 
Damer Sprint Motion  153  4404  Emelie Sydmark    2:00:13 
Damer Sprint Motion  154  4823  Mayte Pach    2:00:18 
Damer Sprint Motion  155  4420  Åsa Ahlgren Peters  Gagnefs IF  2:00:20 
Damer Sprint Motion  156  4816  Elin Frid    2:00:21 
Damer Sprint Motion  157  4428  Julia Pagmar    2:00:44 
Damer Sprint Motion  158  4621  Elin Sundberg    2:00:50 
Damer Sprint Motion  159  4267  Åsa Geuken  Gisslargårdens TK  2:01:18 
Damer Sprint Motion  160  4819  Helena Engström  Incoord IF  2:01:35 
Damer Sprint Motion  161  4485  Viveca Täljsten  Team B3  2:01:57 
Damer Sprint Motion  162  4670  Emma Lindberg    2:02:12 
Damer Sprint Motion  163  4676  Daniela Casselberg    2:02:14 
Damer Sprint Motion  164  4868  Rita Baumgartner    2:03:09 
Damer Sprint Motion  165  4487  Malee Bladh  Team B3  2:03:17 
Damer Sprint Motion  166  4663  Tova Ohm    2:03:25 
Damer Sprint Motion  167  4664  Annie Ohm    2:03:26 
Damer Sprint Motion  168  4852  Anna-Karin Berg    2:03:53 
Damer Sprint Motion  169  4813  Hermine Magnusson    2:04:02 
Damer Sprint Motion  170  4829  Margaretha Wibeck    2:04:50 
Damer Sprint Motion  171  4818  Veronica Söderström  Incoord IF  2:05:19 
Damer Sprint Motion  172  4832  Carola Forssell  EY Triathlon  2:06:38 
Damer Sprint Motion  173  4839  Helen Bachmann    2:07:41 
Damer Sprint Motion  174  4690  Clare Morrison    2:08:35 
Damer Sprint Motion  175  4659  Jenny Johansson  Eskilstuna IK Triathlon  2:09:17 
Damer Sprint Motion  176  4425  Malin Persson    2:10:00 
Damer Sprint Motion  177  4707  Alexandra Jakobsson    2:11:13 
Damer Sprint Motion  178  4413  Monika Jensen    2:11:16 
Damer Sprint Motion  179  4617  Marie Karlsson    2:11:22 
Damer Sprint Motion  180  4860  Tina Oretorp    2:11:36 
Damer Sprint Motion  181  4645  Farahnaz Sundell  IBM Club  2:12:12 
Damer Sprint Motion  182  4290  Linn Shapiro    2:13:07 
Damer Sprint Motion  183  4493  Carina Tisell  Team B3  2:14:03 
Damer Sprint Motion  184  4806  Maria Jansson  Bromma Kyrka  2:15:58 
Damer Sprint Motion  185  4483  Jenny Wedin  Team B3  2:16:35 
Damer Sprint Motion  186  4702  Maria Bäckström    2:17:50 
Damer Sprint Motion  187  4665  Elin Clarmyr  Team avfettning  2:18:49 
Damer Sprint Motion  188  4600  Johanna Fredenstedt  Viksjö  2:19:43 
Damer Sprint Motion  189  4604  Desiree Wargfors  Vi som vågar köra triathlon 2019  2:21:06 
Damer Sprint Motion  190  4843  Marita Mägi  Sundbybergs IK  2:25:17 
Damer Sprint Motion  191  4642  Imane Boujabir  Farsta  2:25:50 
Damer Sprint Motion  192  4845  Sheryll Borlagdan  ESIK  2:41:27 
Damer Sprint Motion  0  Alice Hernot  On peut le faire  10:57 
Damer Sprint Motion  DNF  4449  Ulrika Grenholm   
Damer Sprint Motion  DNF  4833  Natalia Heini   
Damer Sprint Motion  DNF  4841  Susan Hamid-Nilsson   
Damer Sprint Motion  DNF  4857  Hayne Ryu  DIF Cykel 
Damer Sprint Motion  DNF  4703  Michela Barbaro   
Damer Sprint Motion  DNF  4824  Marie Lindholm Nilsson   
Damer Sprint Motion  DNF  4840  Helen Mozart   
Damer Sprint Motion  DNS  4685  Clara Vidal Carulla   
Damer Sprint Motion  DNS  4499  Caroline Holtsjö  Evli Triathlon Challenge 
Damer Sprint Motion  DNS  4516  Malin Engström   
Damer Sprint Motion  DNS  4607  Gro Hoff  Trondheim Triathlon 
Damer Sprint Motion  DNS  4608  Cinzia Ericsson Paulsen   
Damer Sprint Motion  DNS  4609  Lotti Hammar   
Damer Sprint Motion  DNS  4610  Susanne Håkansson   
Damer Sprint Motion  DNS  4611  Maria Breien  Järfälla 
Damer Sprint Motion  DNS  4613  Carina Olson   
Damer Sprint Motion  DNS  4615  Caroline von Bergen  Ving Sport 
Damer Sprint Motion  DNS  4442  Linn Südow   
Damer Sprint Motion  DNS  4455  Emma Jansson   
Damer Sprint Motion  DNS  4461  Mélanie Lambert   
Damer Sprint Motion  DNS  4463  Sarah Blomberg   
Damer Sprint Motion  DNS  4465  Anna Miemois Strömblad  Team Joliv 
Damer Sprint Motion  DNS  4468  Emilia Mehks   
Damer Sprint Motion  DNS  4279  Malin Rappe   
Damer Sprint Motion  DNS  4406  Sara Björkberg   
Damer Sprint Motion  DNS  4409  Linda Westermark  Täby 
Damer Sprint Motion  DNS  4410  Jenny Edman   
Damer Sprint Motion  DNS  4418  Ingela Stigenberg  Gävle Triathlonklubb 
Damer Sprint Motion  DNS  4419  Camilla Adolfsson   
Damer Sprint Motion  DNS  4430  Linda Cöster  I love karlsloken! 
Damer Sprint Motion  DNS  4846  Rosa Guardiola  Triathlontjejer 
Damer Sprint Motion  DNS  4865  Carina Stade  Sports Club SPC Triathlon 
Damer Sprint Motion  DNS  4698  Pernilla Sonbro   
Damer Sprint Motion  DNS  4699  Sanna Wilgodt   
Damer Sprint Motion  DNS  4700  Helene Isakson   
Damer Sprint Motion  DNS  4701  Sara Rudén Axlund   
Damer Sprint Motion  DNS  4705  Rose-Marie Gustavsson   
Damer Sprint Motion  DNS  4801  Maria Karlsson   
Damer Sprint Motion  DNS  4807  Julia Crowell   
Damer Sprint Motion  DNS  4814  Ida Bolin   
Damer Sprint Motion  DNS  4815  Anna Priem  Top10 
Damer Sprint Motion  DNS  4822  Leonor Calatayud   
Damer Sprint Motion  DNS  4830  Veronica Nyström  KA 3 IF 
Damer Sprint Motion  DNS  4623  Lotta Söderholm   
Damer Sprint Motion  DNS  4630  Emmelie Hedman   
Damer Sprint Motion  DNS  4632  Malin Hammer   
Damer Sprint Motion  DNS  4633  Maren Maanja   
Damer Sprint Motion  DNS  4635  Kimberley Hammar   
Damer Sprint Motion  DNS  4636  Maria Gorosch  Nacka 
Damer Sprint Motion  DNS  4638  Malin Godin   
Damer Sprint Motion  DNS  4647  Ditte Kroll Nielsen   
Damer Sprint Motion  DNS  4648  Nayra Fyrestam   
Damer Sprint Motion  DNS  4661  Anna Haraldsson  Klubben Tunggung 
Damer Sprint Motion  DNS  4669  Ninna Sjödell   
Damer Sprint Motion  DNS  4673  Hanna Jenkinson  Stockholm City Triathlon 
Damer Sprint Motion  DNS  4678  Malin Karlberg  Danderyds IF 
Damer Sprint Motion  DNS  4681  Joanna Wallén   
Damer Sprint Motion  DSQ  4836  Jonna Midborn   
Damer Supersprint Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Supersprint Motion  5084  Patricia Richter    47:47 
Damer Supersprint Motion  5085  Mona Helsing  Team B3  52:00 
Damer Supersprint Motion  5037  Emma Södergren  Oyama Karate Kai  52:37 
Damer Supersprint Motion  5047  Karin Axelsson    56:01 
Damer Supersprint Motion  5061  Malin Nykvist    56:27 
Damer Supersprint Motion  5070  Edla Lowbrink    57:03 
Damer Supersprint Motion  5013  Mika Rignell    57:53 
Damer Supersprint Motion  5062  Azra Durakovic    58:06 
Damer Supersprint Motion  5098  Annika Edh    58:34 
Damer Supersprint Motion  10  5055  Tindra Åhlin  Järla IF  59:11 
Damer Supersprint Motion  11  5005  Britta Hjertstedt    59:25 
Damer Supersprint Motion  12  5002  Johanna Jernberg  Qwarnsveden Triathlon  59:30 
Damer Supersprint Motion  13  5048  Helena Pettersson    59:34 
Damer Supersprint Motion  14  5079  Marie Brenning    59:47 
Damer Supersprint Motion  15  5015  Emma Weihagen    59:50 
Damer Supersprint Motion  16  5014  Linda Söderström    1:00:00 
Damer Supersprint Motion  17  5089  Victoria Ellerstad  Enköpings Cykelklubb  1:00:49 
Damer Supersprint Motion  18  5075  Py Pasanen  Oyama Karate Kai  1:00:51 
Damer Supersprint Motion  19  5067  Fanny Ekblom Johansson    1:02:21 
Damer Supersprint Motion  20  5001  Gunilla Rydén  Apelvägen  1:02:53 
Damer Supersprint Motion  21  5074  Helena Zarchan    1:03:20 
Damer Supersprint Motion  22  5025  Astrid Lorichs    1:03:33 
Damer Supersprint Motion  23  5095  Veronica Malmgren    1:03:38 
Damer Supersprint Motion  24  5010  Caroline Fagerberg    1:03:59 
Damer Supersprint Motion  25  5099  Liza Carlefred    1:04:04 
Damer Supersprint Motion  26  5071  Anna Rosell    1:05:17 
Damer Supersprint Motion  27  5031  Sofia Palm    1:05:45 
Damer Supersprint Motion  28  5000  Sofia Hietala    1:06:47 
Damer Supersprint Motion  29  5051  Sofie Almqvist    1:06:56 
Damer Supersprint Motion  30  5032  Cecilia Ahlin    1:07:03 
Damer Supersprint Motion  31  5093  Mona Helgesson    1:07:29 
Damer Supersprint Motion  32  5097  Anna Lindqvist    1:07:44 
Damer Supersprint Motion  33  5066  maria ekblom    1:07:57 
Damer Supersprint Motion  34  5041  Angelica Eriksson    1:08:07 
Damer Supersprint Motion  35  5008  Annelie Hansson    1:08:34 
Damer Supersprint Motion  36  5081  Carina Almström    1:09:21 
Damer Supersprint Motion  37  5019  Elin Björkman    1:09:37 
Damer Supersprint Motion  38  5052  Jessica Vernberg    1:10:40 
Damer Supersprint Motion  39  5063  Carmen Rodriguez    1:11:11 
Damer Supersprint Motion  40  5044  Saija Kritz    1:11:25 
Damer Supersprint Motion  41  5012  Annika Hanberger    1:12:57 
Damer Supersprint Motion  42  5040  Nora Martinsson    1:14:06 
Damer Supersprint Motion  43  5039  Jessica Martinsson    1:14:06 
Damer Supersprint Motion  44  5077  Jessica Edlundh  Oyama Karate Kai  1:15:02 
Damer Supersprint Motion  45  5023  Annika Deutgen    1:15:29 
Damer Supersprint Motion  46  5087  Kerstin Eriksson  SLIF  1:15:38 
Damer Supersprint Motion  47  5059  Emelie Hellman    1:20:32 
Damer Supersprint Motion  48  5035  sewit senay    1:22:06 
Damer Supersprint Motion  49  5024  Anna Östberg    1:24:22 
Damer Supersprint Motion  50  5034  Susanne Eriksson    1:25:04 
Damer Supersprint Motion  51  5072  Johanna Nyström    1:25:37 
Damer Supersprint Motion  52  5027  Pia Spånghagen    1:29:06 
Damer Supersprint Motion  53  5038  Inger Jakobsson    1:39:20 
Damer Supersprint Motion  54  5003  Kielo Saers  Gävle Triathlon Klubb  1:39:53 
Damer Supersprint Motion  DNF  5073  Emma Zakrisson   
Damer Supersprint Motion  DNS  5016  Felicia Nygårds   
Damer Supersprint Motion  DNS  5069  Maria Wittrin   
Damer Supersprint Motion  DNS  5065  Maria Placido   
Damer Supersprint Motion  DNS  5060  Julia Jonäll   
Damer Supersprint Motion  DNS  5017  Olga Dethlefsen   
Damer Supersprint Motion  DNS  5056  Elin Henriksson   
Damer Supersprint Motion  DNS  5053  Maria Lindqvist   
Damer Supersprint Motion  DNS  5046  Linnea Green   
Damer Supersprint Motion  DNS  5054  Monika Jakobsson   
Damer Supersprint Motion  DNS  5011  Helena Envall  Åkersberga Triathlonförening 
Damer Supersprint Motion  DNS  5080  Eva Staaf   
Damer Supersprint Motion  DNS  5009  Marie Norrberg  IK115 
Damer Supersprint Motion  DNS  5006  Anna Zlatkovic  Cykelklubban 
Damer Supersprint Motion  DNS  5018  Felicia Wallbom  Tynningö IF 
Damer Supersprint Motion  DNS  5020  Carina Kronqvist   
Damer Supersprint Motion  DNS  5028  Linn Öijerstedt   
Damer Supersprint Motion  DNS  5088  Gunilla Melin   
Damer Supersprint Motion  DSQ  4634  Ulrika Grahl  Stockholm City Triathlon 
Damer Tävlingsklass 20 år-
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Tävlingsklass 20 år-  157  Sofi Haag Wallberg  Västerås SS  2:24:50 
Damer Tävlingsklass 20 år-  172  Malin Börjesson  Club Running Sweden  2:26:07 
Damer Tävlingsklass 20 år-  159  Benedicte Motz  Stockholm City Triathlon  2:31:30 
Damer Tävlingsklass 20 år-  156  Pia Selin  Väsby SS Triathlon  2:32:09 
Damer Tävlingsklass 20 år-  152  Astrid Michielsen  Stockholm City Triathlon  2:36:43 
Damer Tävlingsklass 20 år-  0  Carolin Adick  TriCologne  47:08 
Damer Tävlingsklass 20 år-  154  Carina Lyrenberg  Saltsjöbaden Triathlonsällskap  2:39:23 
Damer Tävlingsklass 20 år-  166  Christina Johansson  Skövde Triathlonklubb  2:43:03 
Damer Tävlingsklass 20 år-  165  Cecilia Wikander  Stockholm City Triathlon  2:43:43 
Damer Tävlingsklass 20 år-  10  151  Malin Magnusson  Team Powerwoman Athletic Club  2:44:36 
Damer Tävlingsklass 20 år-  11  155  Maria Kling  Team B3  2:48:33 
Damer Tävlingsklass 20 år-  12  171  Linda Steiner  Colting Borssén Triathlonklubb  2:52:17 
Damer Tävlingsklass 20 år-  13  170  Jenni Steiner  Colting Borssén Triathlonklubb  2:52:21 
Damer Tävlingsklass 20 år-  14  162  Caroline Sernsköld  Lidingö Triathlon  2:53:21 
Damer Tävlingsklass 20 år-  15  169  Cecilia Hellstrand  Stockholm City Triathlon  2:58:45 
Damer Tävlingsklass 20 år-  16  164  Karin Peedu  Lidingö Triathlon  2:59:46 
Damer Tävlingsklass 20 år-  17  168  Silvana Balcanovic  AXA Sports Club  3:52:34 
Damer Tävlingsklass 20 år-  0  Julia Brunila  TriathlonSuomi  0:00 
Damer Tävlingsklass 20 år-  DNF  158  Gabriella Knutsson  Ulricehamns Triathleter 
Damer Tävlingsklass 20 år-  DNS  167  Jenny Söderström  Ringmurens CK 
Damer Tävlingsklass 20 år-  DNS  160  Karin Meyer  Formtopp IF 
Damer Tävlingsklass 20 år-  DNS  163  Maria Åhr  Umara Sports Club 
Flickor Tävlingsklass 14-15 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Flickor Tävlingsklass 14-15 år  1451  Ella Ohlsson  Stöcke TS Järnet  39:32 
Flickor Tävlingsklass 14-15 år  1450  Selma Westman  Stöcke TS Järnet  41:26 
Flickor Tävlingsklass 14-15 år  1452  Alma Bergqvist  IFK Sala  46:43 
Flickor Tävlingsklass 14-15 år  1453  Nathalie Stigenberg  Gävle Triathlonklubb  52:50 
Flickor Tävlingsklass Ungdom 16-17 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Flickor Tävlingsklass Ungdom 16-17 år  1651  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:26:33 
Flickor Tävlingsklass Ungdom 16-17 år  1650  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:29:13 
Herrar Olympisk Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Olympisk Motion  3665  Paul Etaix  Tricastin triathlon club  2:10:51 
Herrar Olympisk Motion  2319  Johan Dicander  Evli Triathlon Challenge  2:14:13 
Herrar Olympisk Motion  2312  Pekka Autere    2:15:33 
Herrar Olympisk Motion  2688  Tommi Lindeman  Team Jarla CK  2:17:13 
Herrar Olympisk Motion  2291  Thomas Hansson  Wimbledon Windmilers  2:17:20 
Herrar Olympisk Motion  2507  Douglas Lansky  Stockholm City Triathlon  2:18:22 
Herrar Olympisk Motion  2041  Paul Causey    2:18:38 
Herrar Olympisk Motion  2023  Nicholas Auinger  Umara Sports Club  2:19:04 
Herrar Olympisk Motion  2263  Petteri Nurminen  Evli Triathlon Challenge  2:19:32 
Herrar Olympisk Motion  10  2504  Jona Gabrielsson    2:19:36 
Herrar Olympisk Motion  11  2096  Joakim Börjesson    2:20:10 
Herrar Olympisk Motion  12  2092  Peter Song  Mr  2:21:54 
Herrar Olympisk Motion  13  3676  Frans Lundin  Seal One Endurance Club  2:23:05 
Herrar Olympisk Motion  14  2057  Alex Martin Marimon    2:24:11 
Herrar Olympisk Motion  15  2309  Jonas Eriksson  SK Neptun  2:24:16 
Herrar Olympisk Motion  16  2704  Daniel Martin Yerga    2:24:33 
Herrar Olympisk Motion  17  2211  Philip Björklund  2:24:47 
Herrar Olympisk Motion  18  2287  patrik jochnick    2:25:13 
Herrar Olympisk Motion  19  2032  Simon Post  Bromma  2:25:38 
Herrar Olympisk Motion  20  2813  Martin Olsson    2:25:55 
Herrar Olympisk Motion  21  2078  Christian Sobkowski    2:26:01 
Herrar Olympisk Motion  22  2095  Aaron Ruffels  ELU IF  2:26:01 
Herrar Olympisk Motion  23  3641  Roland Lycksell  Team B3  2:26:26 
Herrar Olympisk Motion  24  2846  Charlie Elf  Umara Sports Club  2:26:28 
Herrar Olympisk Motion  25  3670  Daniel Johansson  Fredhälls IK  2:26:35 
Herrar Olympisk Motion  26  2636  Zachary Knutson    2:26:42 
Herrar Olympisk Motion  27  2005  Johan von Walkendorff  Race & Shine Sports Club  2:26:49 
Herrar Olympisk Motion  28  2645  Kim Floberg  Stockholm LK  2:26:50 
Herrar Olympisk Motion  29  2839  Per Häggström  Östersund triathlon  2:27:02 
Herrar Olympisk Motion  30  2072  Jonas Vontaire    2:27:15 
Herrar Olympisk Motion  31  2708  Henrik Andlinger    2:28:01 
Herrar Olympisk Motion  32  2063  Magnus Malmgren  Stockholm City Triathlon  2:28:13 
Herrar Olympisk Motion  33  2031  Aksel Lundquist  Brännkyrka IF  2:28:20 
Herrar Olympisk Motion  34  2083  Simon Leu    2:28:46 
Herrar Olympisk Motion  35  2289  Markus Lundin    2:28:46 
Herrar Olympisk Motion  36  2829  Manuel Maiers    2:28:52 
Herrar Olympisk Motion  37  2066  Jakob Ahlgren    2:29:44 
Herrar Olympisk Motion  38  3675  Hans Kurz    2:29:50 
Herrar Olympisk Motion  39  2293  Andrey Markin  Andrey Markin  2:30:09 
Herrar Olympisk Motion  40  2311  Sebastian Tebbe  Stockholm City Triathlon  2:30:09 
Herrar Olympisk Motion  41  3112  Gustav Axelson  EY Triathlon  2:30:10 
Herrar Olympisk Motion  42  2243  Isak Thaning  IK Fyris Triathlon  2:30:11 
Herrar Olympisk Motion  43  2232  Martin Sjunnestrand    2:30:27 
Herrar Olympisk Motion  44  2852  Johan Kjellerstedt-Tullgren  Papphammarpojkarna  2:30:38 
Herrar Olympisk Motion  45  2052  Simon Murray  Sweco  2:31:14 
Herrar Olympisk Motion  46  3601  David Wallén  2:31:18 
Herrar Olympisk Motion  47  2077  Erik Haugen  AXA Sports Club  2:31:27 
Herrar Olympisk Motion  48  2220  Mirko Baggio  Peschiera Triathlon  2:31:50 
Herrar Olympisk Motion  49  2249  Hampus Engzell    2:32:00 
Herrar Olympisk Motion  50  2801  Jonas Lundmark    2:32:19 
Herrar Olympisk Motion  51  3657  Edvin Stenmark  Umara Sports Club  2:32:20 
Herrar Olympisk Motion  52  2285  Tom van Eerd  Deloitte Stockholm IF  2:32:25 
Herrar Olympisk Motion  53  2847  Niklas Karlsson  Stockholm City Triathlon  2:32:32 
Herrar Olympisk Motion  54  2015  Thomas Althin  Umara Sports Club  2:32:58 
Herrar Olympisk Motion  55  2279  Mattias Karlsson  Umara Sports Club  2:32:58 
Herrar Olympisk Motion  56  2322  Anders Cunningham  Stockholm city triathlon  2:33:13 
Herrar Olympisk Motion  57  2812  Jonathan Serrand    2:33:35 
Herrar Olympisk Motion  58  2075  Henrik Eriksson    2:33:42 
Herrar Olympisk Motion  59  2214  Michael Manolescu  RRT  2:33:45 
Herrar Olympisk Motion  60  2046  Roger Lundblad  Sumo CC  2:34:00 
Herrar Olympisk Motion  61  2094  Marcus Zethraeus    2:34:16 
Herrar Olympisk Motion  62  2831  Alexander Izosimov    2:34:22 
Herrar Olympisk Motion  63  3104  Aaro Cantell    2:34:33 
Herrar Olympisk Motion  64  2297  Jens Eriksson  AcadeMedia United  2:34:34 
Herrar Olympisk Motion  65  2642  Lars Hammarström  Sollentuna  2:34:34 
Herrar Olympisk Motion  66  2832  Erik Enqvist    2:34:48 
Herrar Olympisk Motion  67  2849  Peter Brodow  Skövde  2:35:00 
Herrar Olympisk Motion  68  2836  Andreas Regnell    2:35:08 
Herrar Olympisk Motion  69  2025  Nathan Allard  Stockholm  2:35:09 
Herrar Olympisk Motion  70  2201  Per Filip Kron  Skywest Airlines Sport Club  2:35:09 
Herrar Olympisk Motion  71  2695  Markus Gustavsson  Brandkårens idrottsklubb  2:35:15 
Herrar Olympisk Motion  72  2278  Martin Lindström  Fortum Tri  2:35:24 
Herrar Olympisk Motion  73  2006  Olle Grünewald  Stockholm City Triathlon  2:35:35 
Herrar Olympisk Motion  74  2048  Tarik Derrough    2:35:59 
Herrar Olympisk Motion  75  2618  Emil Bergström    2:36:00 
Herrar Olympisk Motion  76  3669  Fredrik Sundvall  Jan-eriks IF  2:36:05 
Herrar Olympisk Motion  77  2089  Ulf Johansson    2:36:17 
Herrar Olympisk Motion  78  3648  Erik Sigurdsson Rosenborg  Ericsson Stockholm IK  2:36:53 
Herrar Olympisk Motion  79  2062  Peter Sellberg    2:37:00 
Herrar Olympisk Motion  80  3009  Johan Ervenius  Bro  2:37:01 
Herrar Olympisk Motion  81  3661  Jonas Eriksson  IK NocOut.se  2:37:04 
Herrar Olympisk Motion  82  2248  Olle Åström    2:37:25 
Herrar Olympisk Motion  83  2058  Christoffer Adrian    2:37:26 
Herrar Olympisk Motion  84  2652  Cristian Deri  EA DICE  2:37:26 
Herrar Olympisk Motion  85  2494  Rikard Wegersjö    2:37:36 
Herrar Olympisk Motion  86  2210  Viktor Granqvist    2:37:37 
Herrar Olympisk Motion  87  2049  Mattis Oppermann  London  2:37:43 
Herrar Olympisk Motion  88  2445  Matias Godin  NCC IF Stockholm  2:37:59 
Herrar Olympisk Motion  89  3668  Sonny Peterson  Uppsala Multisport  2:38:11 
Herrar Olympisk Motion  90  3021  Oscar Johansson    2:38:16 
Herrar Olympisk Motion  91  2313  Karl Tobieson  Evli Triathlon Challenge  2:38:20 
Herrar Olympisk Motion  92  2483  Tomas Jonson    2:38:20 
Herrar Olympisk Motion  93  2511  Jonas Welander  Bwb Elkonsult AB  2:38:43 
Herrar Olympisk Motion  94  2810  Filip Gavefalk    2:38:56 
Herrar Olympisk Motion  95  2262  Jan Örndahl  Evli Triathlon Challenge  2:38:57 
Herrar Olympisk Motion  96  2709  Daniel Karlgren    2:39:11 
Herrar Olympisk Motion  97  3109  Pasi Herrala    2:39:17 
Herrar Olympisk Motion  98  2074  Alberico De Lisa    2:39:19 
Herrar Olympisk Motion  99  3030  Carl Johan Rösiö  B3C  2:39:20 
Herrar Olympisk Motion  100  3075  Tobias Norrby    2:39:26 
Herrar Olympisk Motion  101  2242  Mattias Sjöberg  IK Fyris Triathlon  2:39:31 
Herrar Olympisk Motion  102  2845  Anders Sjöblom  Kalmar RC Triathlon  2:39:42 
Herrar Olympisk Motion  103  2604  Joakim Nilsson    2:39:47 
Herrar Olympisk Motion  104  2512  Greger Olsson    2:39:51 
Herrar Olympisk Motion  105  2490  Oliver Hedborg  SportsWorld A/C  2:39:59 
Herrar Olympisk Motion  106  3619  Michele Costa  Täby Sim  2:40:08 
Herrar Olympisk Motion  107  3600  Jesper Paulander    2:40:12 
Herrar Olympisk Motion  108  2498  Oliver Johnson    2:40:22 
Herrar Olympisk Motion  109  3616  David Roos  David Roos AB  2:40:53 
Herrar Olympisk Motion  110  2235  Fredrik Henriksson    2:41:00 
Herrar Olympisk Motion  111  3634  Johan Norin  CK Norrtälje  2:41:05 
Herrar Olympisk Motion  112  2692  Mats Carlsson    2:41:09 
Herrar Olympisk Motion  113  3654  Peter Axelsson  3M Svenska AB  2:41:12 
Herrar Olympisk Motion  114  2660  Anders Carlsson    2:41:13 
Herrar Olympisk Motion  115  3674  Dean Bannon    2:41:14 
Herrar Olympisk Motion  116  2227  Clas Larsson  Atlas Copco IF  2:41:25 
Herrar Olympisk Motion  117  2408  Markus Engquist  The Dream Team  2:41:34 
Herrar Olympisk Motion  118  2081  Per Malmberg    2:41:59 
Herrar Olympisk Motion  119  2253  Pietro Andreoni    2:42:08 
Herrar Olympisk Motion  120  2862  Niklas Sjöström    2:42:18 
Herrar Olympisk Motion  121  2098  Per Werner  Team Simcoachen  2:42:19 
Herrar Olympisk Motion  122  2010  Mattias Lindsäter  Gamla Ekens Motionärer  2:42:19 
Herrar Olympisk Motion  123  2467  Peder Nordgren    2:42:23 
Herrar Olympisk Motion  124  2304  Carl-Fredrik Ljung  Ryska Posten SK  2:42:26 
Herrar Olympisk Motion  125  2820  Malcolm Wiberg    2:42:36 
Herrar Olympisk Motion  126  2680  Dominic Wiltshire  Stockholm City Triathlon  2:42:42 
Herrar Olympisk Motion  127  2070  Stefan Nilsson    2:42:51 
Herrar Olympisk Motion  128  2475  Sebastian Kruth    2:42:53 
Herrar Olympisk Motion  129  2867  Sven Tiefenthal    2:42:56 
Herrar Olympisk Motion  130  3680  Magnus Nilsson Vall  Pistolerna IK  2:42:58 
Herrar Olympisk Motion  131  2874  Carl Johan Westring    2:43:06 
Herrar Olympisk Motion  132  3105  Jarkko Veijalainen    2:43:11 
Herrar Olympisk Motion  133  2502  Sören Eidrup    2:43:13 
Herrar Olympisk Motion  134  2500  Mathias Jussila    2:43:18 
Herrar Olympisk Motion  135  3667  Niclas Flossing    2:43:19 
Herrar Olympisk Motion  136  2412  Kasper Skarrie  Mossens BK  2:43:20 
Herrar Olympisk Motion  137  2703  Tobias Johansson    2:43:24 
Herrar Olympisk Motion  138  2617  David de Meijere    2:43:32 
Herrar Olympisk Motion  139  2087  Marcus Ström    2:43:35 
Herrar Olympisk Motion  140  2452  Göran Tersmeden    2:43:43 
Herrar Olympisk Motion  141  2418  Magnus Gustafsson  Danderyd  2:43:59 
Herrar Olympisk Motion  142  2076  Joshua Prentice    2:44:00 
Herrar Olympisk Motion  143  2255  Anders Wingqvist  Barkarby  2:44:03 
Herrar Olympisk Motion  144  2672  Bronson Murphy Åström    2:44:05 
Herrar Olympisk Motion  145  2842  Johannes Säfström    2:44:12 
Herrar Olympisk Motion  146  2492  Mikael Savborg  JFC Triathlon  2:44:14 
Herrar Olympisk Motion  147  2825  Olof Nilsson  Vattenfalls IF Stockholm  2:44:18 
Herrar Olympisk Motion  148  3617  Gustav Marstorp    2:44:28 
Herrar Olympisk Motion  149  2069  Nils Nilsson    2:44:37 
Herrar Olympisk Motion  150  2307  Fred Cappelen  ÖBK  2:44:41 
Herrar Olympisk Motion  151  2637  Matt Gilchrist    2:44:43 
Herrar Olympisk Motion  152  2437  Johan Almén    2:44:50 
Herrar Olympisk Motion  153  2471  Patrik Sandevik  TeamBAUHAUS  2:44:56 
Herrar Olympisk Motion  154  3100  Richard Hammarlund    2:45:12 
Herrar Olympisk Motion  155  2277  Peter Hallin  ZSC  2:45:14 
Herrar Olympisk Motion  156  2865  Emil Trygg    2:45:17 
Herrar Olympisk Motion  157  2611  Hampus Brodén    2:45:19 
Herrar Olympisk Motion  158  2071  Oscar Manchola    2:45:20 
Herrar Olympisk Motion  159  2035  Dmitri Alexandrov  Sub 3 ore  2:45:24 
Herrar Olympisk Motion  160  2274  Ola Lindgren    2:45:31 
Herrar Olympisk Motion  161  2468  Pär Sandin    2:45:32 
Herrar Olympisk Motion  162  2323  Trolle Sahlström    2:45:34 
Herrar Olympisk Motion  163  2299  Mats Åkerberg  Fredrikshof CK  2:45:56 
Herrar Olympisk Motion  164  3032  Kristian Lindqvist  SUNDBYBERG  2:46:22 
Herrar Olympisk Motion  165  3072  Fredrik Gustafsson    2:46:28 
Herrar Olympisk Motion  166  2497  Andres Diez  Team Santander  2:46:35 
Herrar Olympisk Motion  167  2459  Fredrik Löfvendahl  Team Lewa Sport / Relacom AB  2:46:53 
Herrar Olympisk Motion  168  2823  Jonathan Johnson    2:46:53 
Herrar Olympisk Motion  169  2627  Pierre Nicolleau    2:46:55 
Herrar Olympisk Motion  170  3067  Fredrik Kornebäck    2:47:16 
Herrar Olympisk Motion  171  2872  Olov Söderström    2:47:16 
Herrar Olympisk Motion  172  2875  Nicklas Johansson  Norrköping Triathlon  2:47:17 
Herrar Olympisk Motion  173  2694  Julien Darrigade    2:47:23 
Herrar Olympisk Motion  174  3673  Labinot Hoxha    2:47:26 
Herrar Olympisk Motion  175  2018  Petter Berg    2:47:28 
Herrar Olympisk Motion  176  3663  Roine Lundberg  SLK Oxelösund  2:47:34 
Herrar Olympisk Motion  177  2435  Hans-Edward Gennow  Stockholm  2:47:37 
Herrar Olympisk Motion  178  2495  Gabriel Bassula  Mora CK  2:47:38 
Herrar Olympisk Motion  179  2229  Joel Sixtensson    2:47:51 
Herrar Olympisk Motion  180  2290  Douglas Holmstrand    2:47:54 
Herrar Olympisk Motion  181  2843  Peter Teske  Norrköpings triathlon  2:47:55 
Herrar Olympisk Motion  182  3612  Johan Nylén  Huddinge  2:48:00 
Herrar Olympisk Motion  183  2244  Martin Bergström  Stockholm multisport  2:48:08 
Herrar Olympisk Motion  184  2013  Henrik Nordin  Tbok  2:48:17 
Herrar Olympisk Motion  185  2080  Jonathan Ljungdahl    2:48:19 
Herrar Olympisk Motion  186  2622  Mats Olsson  For a Bajen  2:48:25 
Herrar Olympisk Motion  187  2631  Mikael Hedlund    2:48:26 
Herrar Olympisk Motion  188  2422  Stefan Söderquist    2:48:33 
Herrar Olympisk Motion  189  2256  David Gustafsson  Föreningen Engelbrektsloppet  2:49:05 
Herrar Olympisk Motion  190  2654  David Lindskog    2:49:14 
Herrar Olympisk Motion  191  2300  Henrik Eklund  EY Triathlon  2:49:18 
Herrar Olympisk Motion  192  2265  Maunu Lehtimäki  Evli Triathlon Challenge  2:49:25 
Herrar Olympisk Motion  193  2689  Jörgen Hallsund    2:49:35 
Herrar Olympisk Motion  194  3623  Daniel Westerblom  Team Envol  2:49:40 
Herrar Olympisk Motion  195  2223  Patrik Brodin    2:49:45 
Herrar Olympisk Motion  196  2305  Sebastian Vikdahl  Ryska Posten SK  2:49:46 
Herrar Olympisk Motion  197  2301  Andreas Ossmark  EY Triathlon  2:49:51 
Herrar Olympisk Motion  198  2292  Bernd Hake  AXA Sports Club  2:49:55 
Herrar Olympisk Motion  199  2506  Stefan Dahlberg    2:50:05 
Herrar Olympisk Motion  200  2246  Ryan Moradi    2:50:07 
Herrar Olympisk Motion  201  2457  Tony Brejke  Team Surf n Turf  2:50:12 
Herrar Olympisk Motion  202  2685  Adam Johnsson  A21  2:50:17 
Herrar Olympisk Motion  203  2286  Anders Biloch  Deloitte Stockholm IF  2:50:18 
Herrar Olympisk Motion  204  2473  Leif Gabrielsson    2:50:20 
Herrar Olympisk Motion  205  3066  Fredric Hedlund  Mörkarna  2:50:26 
Herrar Olympisk Motion  206  2425  Kenneth Schoultz  Nordea  2:50:29 
Herrar Olympisk Motion  207  2247  Carlo Negri    2:50:31 
Herrar Olympisk Motion  208  2061  Johan Jonason    2:50:32 
Herrar Olympisk Motion  209  2619  Jonas Andén    2:50:33 
Herrar Olympisk Motion  210  2706  Jani Stenius    2:50:43 
Herrar Olympisk Motion  211  3025  Lars Östman  Race & Shine Sports Club  2:50:45 
Herrar Olympisk Motion  212  2876  Erik Lind  YO Running Club  2:50:50 
Herrar Olympisk Motion  213  2466  Per Syrjämäki  SEB IF  2:50:51 
Herrar Olympisk Motion  214  2870  Sandor Suta    2:50:55