Den 16 december 2020 lanserade vi en ny design och ett helt nytt upplägg på våra sajter.
Det innebär att alla funktioner från Skid, Tri, Cykl och Svettig nu ryms här på Jogg. Läs mer här!

TEC 2020 dag 3

TEC körs i år under väldigt speciella förhållanden tre tävlingar på tre dagar med första start 8 oktober och sista målgång nån gång den 11 oktober. Vi kör liveresultaten för alla tävlingar här på Jogg.

Läs mer om tävlingen på TECs hemsida
Historik
Visar resultat för M - Rensa urval
100 MILES HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100MM M Magnus Rabe Gubbsen Laufclub 14 161,00 km161,00 k 14:47:42 5:31 min/km5:31 /k
2 100MM M Conny Svahn Springavilse 14 161,00 km161,00 k 18:08:02 6:45 min/km6:45 /k
3 100MM M Jakob Bökman Stureby 14 161,00 km161,00 k 20:06:18 7:30 min/km7:30 /k
4 100MM M Jesper Åström Västerås LK 14 161,00 km161,00 k 20:43:16 7:43 min/km7:43 /k
5 100MM M Stefan Nilsson HSOK 14 161,00 km161,00 k 21:02:58 7:51 min/km7:51 /k
6 100MM M Anders Hagman Sollentuna 14 161,00 km161,00 k 21:58:49 8:11 min/km8:11 /k
7 100MM M Thomas Fernemar Räddningstjänsten syd 14 161,00 km161,00 k 22:02:13 8:13 min/km8:13 /k
8 100MM M Patrik Mårdh asics frontrunner 14 161,00 km161,00 k 22:25:30 8:21 min/km8:21 /k
9 100MM M Johan Svahn IF Linnea 14 161,00 km161,00 k 22:35:22 8:25 min/km8:25 /k
10 100MM M Mikael Melto MM Ultrainspiration 14 161,00 km161,00 k 22:43:47 8:28 min/km8:28 /k
11 100MM M Jonathan Lindberg Team Tigerbalsam 14 161,00 km161,00 k 22:48:59 8:30 min/km8:30 /k
12 100MM M Enar Warfvinge Stuga77 IF 14 161,00 km161,00 k 23:04:14 8:36 min/km8:36 /k
13 100MM M Jan Jensen Rånäs OK 14 161,00 km161,00 k 23:11:13 8:38 min/km8:38 /k
14 100MM M Johan Edenteg ALHEME Bjäckerudden 14 161,00 km161,00 k 23:24:59 8:44 min/km8:44 /k
15 100MM M Ola Grabner Sollentuna 14 161,00 km161,00 k 24:20:26 9:04 min/km9:04 /k
16 100MM M Lukas Lovén Ingen klubb 14 161,00 km161,00 k 24:47:40 9:14 min/km9:14 /k
17 100MM M Daniel Cronfalk Järfälla 14 161,00 km161,00 k 25:49:07 9:37 min/km9:37 /k
18 100MM M Martin Wirström Banana Running Club 14 161,00 km161,00 k 25:56:12 9:40 min/km9:40 /k
19 100MM M Magnus Oredsson Ingen klubb 14 161,00 km161,00 k 26:38:28 9:56 min/km9:56 /k
20 100MM M Andrew Dunlop #fightingptsdvicpol 14 161,00 km161,00 k 26:47:36 9:59 min/km9:59 /k
21 100MM M Daniel Östlund AIK 14 161,00 km161,00 k 27:12:32 10:08 min/km10:08 /k
22 100MM M Henrik Östlund AIK 14 161,00 km161,00 k 27:12:32 10:08 min/km10:08 /k
23 100MM M Charlie Kruse Ingen klubb 14 161,00 km161,00 k 27:17:11 10:10 min/km10:10 /k
24 100MM M Stefan Hemström IF Linnea 14 161,00 km161,00 k 27:59:34 10:26 min/km10:26 /k
25 100MM M Olov Berg SPIF Triathlon 14 161,00 km161,00 k 28:38:11 10:40 min/km10:40 /k
26 100MM M Ulf-björn Rönn Fk Friskus 14 161,00 km161,00 k 29:50:01 11:07 min/km11:07 /k
27 100MM M Sebastian Sylten Rendahl Umara SC 10 115,00 km115,00 k 16:04:52 8:23 min/km8:23 /k
28 100MM M Joakim Ahlin Stockholm 10 115,00 km115,00 k 18:24:04 9:36 min/km9:36 /k
29 100MM M Emir Halalkic IF Kville 9 103,50 km103,50 k 18:21:07 10:38 min/km10:38 /k
30 100MM M Daniel Jannerstad Luleå 8 92,00 km92,00 k 10:22:07 6:46 min/km6:46 /k
31 100MM M Rikard Edgren Rosenfot 8 92,00 km92,00 k 11:05:54 7:14 min/km7:14 /k
32 100MM M Stefan Evén Ik Frej innebandy P08 8 92,00 km92,00 k 13:31:09 8:49 min/km8:49 /k
33 100MM M Mikael Andersson Dark Trail Runners 8 92,00 km92,00 k 14:14:17 9:17 min/km9:17 /k
34 100MM M Mathias Johansen OK Motala 7 80,50 km80,50 k 10:57:02 8:10 min/km8:10 /k
35 100MM M Andreas Wikstrand Vårgårda 7 80,50 km80,50 k 11:18:36 8:26 min/km8:26 /k
36 100MM M Fredrik Ström Lonesome runners 7 80,50 km80,50 k 12:36:33 9:24 min/km9:24 /k
37 100MM M Sebastian Pokorny Uptown Runners 5 57,50 km57,50 k 4:38:26 4:51 min/km4:51 /k
38 100MM M Robert Hasslund Tril4Fun 4 46,00 km46,00 k 5:30:35 7:11 min/km7:11 /k
39 100MM M Daniel Skog Hellre än bra 0 -- 0:00 --
40 100MM M Anton Levein Stockholm Gerillalöpare 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden