Personliga Rekordens Tävling 2019

Helgen den 14-15 december är det återigen dags för Personliga Rekordens Tävling i Tipshallen i Växjö.
Under helgen avgörs lopp på 6, 12 och 24 timmar på den 373 meter långa banan.

Läs mer om tävlingen på PRTs hemsida
Historik
12 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 12HK K Lina Karlsson En av tre Running Club 1977 344 128,69 km128,69 k 11:58:32 5:35 min/km5:35 /k
2 12HK K Mari Nilsson Ingen klubb 1979 284 106,01 km106,01 k 11:59:34 6:47 min/km6:47 /k
3 12HK K Ingrid Björk IF Linnea 1959 270 100,85 km100,85 k 11:58:47 7:08 min/km7:08 /k
4 12HK K Eva Hedberg Scania RoadRunners 1964 237 88,45 km88,45 k 11:59:53 8:08 min/km8:08 /k
5 12HK K Annika Arnoldsson Färjestadens motions IF 1970 232 86,69 km86,69 k 11:59:15 8:18 min/km8:18 /k
6 12HK K Jennie Ahlin Tgf 1973 206 76,93 km76,93 k 11:59:38 9:21 min/km9:21 /k
7 12HK K Anna Christoffersson Ingen klubb 1986 197 73,69 km73,69 k 11:58:56 9:45 min/km9:45 /k
8 12HK K Karolina Petersen Umara Sports Club 1979 193 72,16 km72,16 k 11:58:18 9:57 min/km9:57 /k
9 12HK K Paula Thitz Ingen klubb 1988 183 68,57 km68,57 k 11:58:24 10:29 min/km10:29 /k
10 12HK K Nina Ejlertsson Ingen klubb 1979 134 50,02 km50,02 k 7:31:44 9:02 min/km9:02 /k
11 12HK K Anna Svedlund Sälens IF 1976 0 -- 0:00 --
12 12HK K Elin Hammarsten Team Snigel 1983 0 -- 0:00 --
13 12HK K Marlene Tilling Ingen klubb 1964 0 -- 0:00 --
14 12HK K Amanda Nolhage Team Hybrid Fitness 1989 0 -- 0:00 --
12 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 12HM M Mattias Malviker Wellermark IK NocOut.se 1978 348 130,18 km130,18 k 11:58:44 5:31 min/km5:31 /k
2 12HM M Deian Petkov Begach.bg 1979 327 122,01 km122,01 k 11:59:23 5:54 min/km5:54 /k
3 12HM M Yoshihiro Tsunoda Ingen klubb 1982 322 120,22 km120,22 k 11:59:42 5:59 min/km5:59 /k
4 12HM M Per Carlsson Ingen klubb 1970 307 114,67 km114,67 k 11:59:25 6:16 min/km6:16 /k
5 12HM M Patrik Gullerström Tureberg 1976 304 113,77 km113,77 k 11:58:34 6:19 min/km6:19 /k
6 12HM M Christer Karlsson Kalmar RC Triathlon 1970 298 111,38 km111,38 k 11:58:59 6:27 min/km6:27 /k
7 12HM M Simon Axelsson Umara Sports Club 1994 286 106,72 km106,72 k 11:59:57 6:45 min/km6:45 /k
8 12HM M Kenneth Melin TriFit IF 1963 278 103,87 km103,87 k 11:58:23 6:55 min/km6:55 /k
9 12HM M Torbjörn Sjölander Örebro AIK 1961 276 103,32 km103,32 k 11:58:18 6:57 min/km6:57 /k
10 12HM M Mattias Olsson Ingen klubb 1977 270 100,97 km100,97 k 11:57:00 7:06 min/km7:06 /k
11 12HM M Joakim Melander Team Melander / Sweden Runners 1983 260 97,23 km97,23 k 11:59:03 7:24 min/km7:24 /k
12 12HM M Sonny Nyberg Team Nyberg 1986 255 95,23 km95,23 k 11:59:18 7:33 min/km7:33 /k
13 12HM M David Rydstedt Scania RoadRunners 1982 248 92,68 km92,68 k 11:57:57 7:45 min/km7:45 /k
14 12HM M Anders Ågren Ingen klubb 1970 246 92,08 km92,08 k 11:58:21 7:48 min/km7:48 /k
15 12HM M Mattias Ekroth Umara sportsclub 1968 233 87,29 km87,29 k 11:58:02 8:14 min/km8:14 /k
16 12HM M Christofer Wahlman Ingen klubb 1980 231 86,50 km86,50 k 11:58:17 8:18 min/km8:18 /k
17 12HM M Henrik Andersson Friskis & Svettis 1971 230 86,13 km86,13 k 11:58:40 8:21 min/km8:21 /k
18 12HM M Marcus Hansander Team Ultrasweden LK 1972 228 85,20 km85,20 k 11:50:31 8:20 min/km8:20 /k
19 12HM M Mats Liljegren Team Skavsåret IF 1976 226 84,64 km84,64 k 11:58:03 8:29 min/km8:29 /k
20 12HM M Pontus Almquist Team ASS 1981 220 82,26 km82,26 k 11:58:57 8:44 min/km8:44 /k
21 12HM M Magnus Kristiansson LK TV88 1972 219 81,73 km81,73 k 11:58:21 8:47 min/km8:47 /k
22 12HM M Mats Berggren TriFit IF 1973 218 81,43 km81,43 k 11:59:28 8:50 min/km8:50 /k
23 12HM M Tomas Ek Umara 1979 217 81,07 km81,07 k 11:59:15 8:52 min/km8:52 /k
24 12HM M Michael le Mahieu Ingen klubb 1969 207 77,51 km77,51 k 11:56:49 9:15 min/km9:15 /k
25 12HM M Niklas Skagerman Fotrally ik 1982 200 74,83 km74,83 k 11:59:10 9:37 min/km9:37 /k
26 12HM M Linus Söderlund IF Åland 1977 200 74,64 km74,64 k 9:15:47 7:27 min/km7:27 /k
27 12HM M Petter Björkebäck IK Hakarpspojkarna 1980 191 71,43 km71,43 k 11:59:08 10:04 min/km10:04 /k
28 12HM M Tobias Fabbeke IF Trion 1982 191 71,41 km71,41 k 11:58:42 10:04 min/km10:04 /k
29 12HM M Patrik Lindborg Kalmar RC 1973 174 65,16 km65,16 k 11:58:10 11:01 min/km11:01 /k
30 12HM M Hasse Ursfält Urshults IF 1951 139 51,88 km51,88 k 12:06:23 14:00 min/km14:00 /k
31 12HM M Martin Tunlid Växjö Löparklubb 1991 138 51,51 km51,51 k 11:19:03 13:11 min/km13:11 /k
32 12HM M Daniel Ejlertsson Ingen klubb 1974 134 50,02 km50,02 k 6:52:48 8:15 min/km8:15 /k
33 12HM M Karl Broman Vikström Ingen klubb 1995 81 30,25 km30,25 k 4:21:01 8:38 min/km8:38 /k
34 12HM M Mattias Sidebäck Team Snigel 1979 74 27,64 km27,64 k 4:58:28 10:48 min/km10:48 /k
35 12HM M Thomas Dahlgren Runneby runners LK 1969 64 23,91 km23,91 k 3:33:00 8:55 min/km8:55 /k
36 12HM M Jakob Jern Real Fighter Gym Lund 1964 0 -- 0:00 --
37 12HM M Niklas Gunne IFK Mora FIK 1992 0 -- 0:00 --
38 12HM M Niklas Rönn Enda Busken Trail 1974 0 -- 0:00 --
24 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 24HK K Petra Hurtig Hälle IF 1979 544 203,08 km203,08 k 23:58:38 7:05 min/km7:05 /k
2 24HK K Eva Berg Ingen klubb 1967 476 177,72 km177,72 k 23:58:51 8:06 min/km8:06 /k
3 24HK K Sara Lindström IS Göta 1977 460 171,75 km171,75 k 23:57:48 8:22 min/km8:22 /k
4 24HK K Lisa Amundsson Strömstad löparklubb 1960 456 170,26 km170,26 k 24:00:00 8:27 min/km8:27 /k
5 24HK K Pernilla Otto Optimal massage & motion 1969 445 166,16 km166,16 k 23:57:36 8:39 min/km8:39 /k
6 24HK K Anna Kim-Andersson IKHP 1971 436 162,80 km162,80 k 23:57:51 8:50 min/km8:50 /k
7 24HK K Regina Johnson Ingen klubb 1968 422 157,58 km157,58 k 23:58:50 9:08 min/km9:08 /k
8 24HK K Jennie Grahn Karlskoga friidrott 1976 408 152,35 km152,35 k 23:59:34 9:27 min/km9:27 /k
9 24HK K Madeleine Johansson Gotland Trail Run 1970 400 149,37 km149,37 k 23:58:46 9:38 min/km9:38 /k
10 24HK K Yvonne Hansson Ingen klubb 1970 396 147,88 km147,88 k 23:58:43 9:44 min/km9:44 /k
11 24HK K Ingela Jonsson Lonesome Runners 1970 382 142,66 km142,66 k 23:59:49 10:06 min/km10:06 /k
12 24HK K Linda Nordmark Järfälla 1973 378 141,16 km141,16 k 23:58:32 10:11 min/km10:11 /k
13 24HK K Stefanie Makiola Ultrafriesen e.V. 1983 376 140,42 km140,42 k 19:51:18 8:29 min/km8:29 /k
14 24HK K Aina Nygård Hell Ultraløperklubb 1976 371 138,55 km138,55 k 23:59:50 10:24 min/km10:24 /k
15 24HK K Inga-Sarah Lindholm Vallentuna Fk 1961 367 137,06 km137,06 k 23:58:55 10:30 min/km10:30 /k
16 24HK K Jessica Ström Grödinge 1979 361 134,82 km134,82 k 23:58:42 10:40 min/km10:40 /k
17 24HK K Carolina Pansar SOK Knallen 1984 354 132,21 km132,21 k 23:59:47 10:53 min/km10:53 /k
18 24HK K Mia Edofsson Team kungälv 1972 320 119,53 km119,53 k 20:32:33 10:19 min/km10:19 /k
19 24HK K Susanne Nilsson Team Ultrasweden 1963 298 111,32 km111,32 k 23:59:49 12:56 min/km12:56 /k
20 24HK K Britt Sulonen Team Ultrasweden 1958 296 110,58 km110,58 k 23:58:07 13:00 min/km13:00 /k
21 24HK K Maria Havseng Team Kungälv 1977 269 100,51 km100,51 k 20:34:21 12:17 min/km12:17 /k
22 24HK K Amanda Nylén Degerfors OK 1999 264 98,64 km98,64 k 23:59:51 14:36 min/km14:36 /k
23 24HK K Jessica Schumann Ingen klubb 1977 247 92,30 km92,30 k 19:51:17 12:54 min/km12:54 /k
24 24HK K Siw Hedlin Ingen klubb 1968 223 83,35 km83,35 k 23:57:13 17:15 min/km17:15 /k
25 24HK K Malin Haglycke Marhult SOFK 1978 216 80,74 km80,74 k 22:17:03 16:34 min/km16:34 /k
26 24HK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 0 -- 0:00 --
24 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 24HM M Martin Scharp Malmö Löp 1968 664 247,84 km247,84 k 23:59:47 5:49 min/km5:49 /k
2 24HM M Sebastian Pokorny Uptown Runners 1986 568 212,03 km212,03 k 23:59:48 6:47 min/km6:47 /k
3 24HM M Lars Melin Ockelbo SK 1972 553 206,44 km206,44 k 23:59:37 6:58 min/km6:58 /k
4 24HM M Emir Halalkic IF Kville 1983 547 204,20 km204,20 k 23:59:18 7:03 min/km7:03 /k
5 24HM M Per Rabe Laholms IF 1962 515 192,27 km192,27 k 23:59:48 7:29 min/km7:29 /k
6 24HM M Christer Svensson Växjö AIS 1969 502 187,42 km187,42 k 23:58:35 7:41 min/km7:41 /k
7 24HM M Benny Eriksson Fair trade Runners 1972 502 187,42 km187,42 k 23:59:23 7:41 min/km7:41 /k
8 24HM M Alexander Scott Pöldme Eskilstuna Trailklubb 1986 496 185,18 km185,18 k 23:58:23 7:46 min/km7:46 /k
9 24HM M Fredrik Stjärnvy Team Stjärnvy 1974 491 183,31 km183,31 k 23:44:50 7:46 min/km7:46 /k
10 24HM M Enar Warfvinge Stuga77 IF 1982 483 180,33 km180,33 k 23:45:29 7:54 min/km7:54 /k
11 24HM M Erik Ahlrot Elmhults Sport Club 1971 457 170,63 km170,63 k 22:53:25 8:03 min/km8:03 /k
12 24HM M Marcus Wiklund Resena Management AB 1975 456 170,26 km170,26 k 22:00:46 7:45 min/km7:45 /k
13 24HM M Fredrik Forsström Yxsjöbergs ik 1971 438 163,54 km163,54 k 23:59:49 8:48 min/km8:48 /k
14 24HM M Emil Söderqvist Ingen klubb 1972 432 161,31 km161,31 k 22:04:36 8:13 min/km8:13 /k
15 24HM M Tomas Broman Sandviken Trail Running 1970 432 161,31 km161,31 k 23:17:27 8:40 min/km8:40 /k
16 24HM M Willy Svensson Ingen klubb 1975 407 151,98 km151,98 k 23:55:42 9:27 min/km9:27 /k
17 24HM M Anders Hellner Bromma IF 1980 391 146,01 km146,01 k 23:58:56 9:51 min/km9:51 /k
18 24HM M Matthias Köhler Lonesome Runners 1972 389 145,27 km145,27 k 23:57:56 9:54 min/km9:54 /k
19 24HM M Gert-Inge Tapper Scania Road Runners 1957 388 144,89 km144,89 k 23:59:39 9:56 min/km9:56 /k
20 24HM M Stephen Sandgren Lidköping 1988 378 141,16 km141,16 k 23:58:56 10:12 min/km10:12 /k
21 24HM M Tom Johnson Ingen klubb 1965 377 140,79 km140,79 k 23:59:03 10:13 min/km10:13 /k
22 24HM M Lars Erik Gylland Hell Ultraløperklubb 1978 375 140,05 km140,05 k 23:58:26 10:16 min/km10:16 /k
23 24HM M Christian Malmström Team Blekinge 1980 371 138,55 km138,55 k 21:14:04 9:12 min/km9:12 /k
24 24HM M Tomas Ankarcrona Team Runon.se 1977 371 138,55 km138,55 k 23:59:32 10:23 min/km10:23 /k
25 24HM M Jimmie Blomqvist-Rosenberg Team ultrasweden LK 1980 368 137,43 km137,43 k 23:59:12 10:28 min/km10:28 /k
26 24HM M Stefan Granskog IF Åland 1967 367 137,06 km137,06 k 23:58:20 10:30 min/km10:30 /k
27 24HM M Roger Kjellsson Team Blekinge LF 1969 366 136,69 km136,69 k 15:07:38 6:38 min/km6:38 /k
28 24HM M Stefan Edström Järfälla 1970 364 135,94 km135,94 k 23:41:39 10:27 min/km10:27 /k
29 24HM M Russell Adams Ingen klubb 1977 360 134,45 km134,45 k 23:58:38 10:42 min/km10:42 /k
30 24HM M Morten Thye SLDG 1971 355 132,59 km132,59 k 13:29:41 6:06 min/km6:06 /k
31 24HM M Stefan Hemström IF Linnéa 1966 351 131,09 km131,09 k 23:58:04 10:58 min/km10:58 /k
32 24HM M Fredrik Wachsner Ingen klubb 1970 340 126,99 km126,99 k 23:57:45 11:19 min/km11:19 /k
33 24HM M Lars-Åke Johansson Solvikingarna 1970 339 126,62 km126,62 k 20:51:05 9:53 min/km9:53 /k
34 24HM M Mikael Sandberg Stockholm LDK 1962 331 123,63 km123,63 k 23:58:41 11:38 min/km11:38 /k
35 24HM M Robert Hasslund Trailrun4fun 1972 327 122,14 km122,14 k 23:58:51 11:47 min/km11:47 /k
36 24HM M Niklas Isaksson Sandviken Trail Running 1982 321 119,90 km119,90 k 23:45:13 11:53 min/km11:53 /k
37 24HM M Mikael Svensson Växjö Löparklubb 1982 314 117,29 km117,29 k 23:58:38 12:16 min/km12:16 /k
38 24HM M Kari Sulonen Team Ultrasweden 1957 311 116,17 km116,17 k 23:58:07 12:23 min/km12:23 /k
39 24HM M Johan Nilsson Ingen klubb 1976 309 115,43 km115,43 k 23:59:19 12:28 min/km12:28 /k
40 24HM M Oscar Sjölander Majornas IK 1969 307 114,68 km114,68 k 13:25:00 7:01 min/km7:01 /k
41 24HM M Henrik Lowemark Scania Road Runners 1975 303 113,19 km113,19 k 23:33:53 12:29 min/km12:29 /k
42 24HM M Jörgen Havseng Team Kungälv 1977 298 111,32 km111,32 k 20:32:28 11:04 min/km11:04 /k
43 24HM M Nicklas Ulvnäs Ingen klubb 1971 292 109,09 km109,09 k 17:33:22 9:39 min/km9:39 /k
44 24HM M Mathias Romberg Hässleholms AIS 1970 290 108,34 km108,34 k 23:58:48 13:17 min/km13:17 /k
45 24HM M Owe Gustavsson LK 42195+ 1956 252 94,17 km94,17 k 23:59:00 15:17 min/km15:17 /k
46 24HM M Jan Jensen Rånäs OK 1966 246 91,93 km91,93 k 13:28:52 8:48 min/km8:48 /k
47 24HM M Charles Ahlzén Isaberg 1985 244 91,18 km91,18 k 9:24:46 6:12 min/km6:12 /k
48 24HM M Fredrik Palm Scania Road Runners 1975 236 88,20 km88,20 k 23:59:27 16:19 min/km16:19 /k
49 24HM M Jerry Nordgren Ingen klubb 1966 215 80,37 km80,37 k 9:43:46 7:16 min/km7:16 /k
50 24HM M Jacob Johansson LOFFES 1986 205 76,64 km76,64 k 10:44:54 8:25 min/km8:25 /k
51 24HM M Johan Palm Färjestadens Motion 1972 188 70,29 km70,29 k 8:44:59 7:28 min/km7:28 /k
52 24HM M Christian Arthursson Växjö Löparklubb 1972 151 56,49 km56,49 k 14:53:04 15:49 min/km15:49 /k
53 24HM M Tomas Gustafsson Kalmar Running Club 1964 133 49,78 km49,78 k 6:09:20 7:25 min/km7:25 /k
54 24HM M Jens Larsson Ingen klubb 1975 85 31,88 km31,88 k 6:03:39 11:25 min/km11:25 /k
55 24HM M Joar Palm Stockholm City Triathlon/Team Nordic Trail 1979 0 -- 0:00 --
56 24HM M Stefan Lindgren Uptown Runners 1969 0 -- 0:00 --
57 24HM M Jonathan Wahlman Göteborg 1982 0 -- 0:00 --
58 24HM M Tobias Backgård Ingen klubb 1975 0 -- 0:00 --
59 24HM M Martin Eklund TrailRun4Fun 1975 0 -- 0:00 --
60 24HM M Gijsbertus van Mackelenbegh Ingen klubb 1969 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Emelie Lindgren Lerum FI 1989 183 68,42 km68,42 k 5:59:29 5:15 min/km5:15 /k
2 6HK K Hanna Ahl Slimoslöpargrupp 1988 170 63,68 km63,68 k 5:59:13 5:38 min/km5:38 /k
3 6HK K Charlotta Chroneer Maxprestation sportsclub 1976 141 52,67 km52,67 k 5:59:50 6:50 min/km6:50 /k
4 6HK K Linda Hagehed Växjö Löparklubb 1971 137 51,17 km51,17 k 5:59:53 7:02 min/km7:02 /k
5 6HK K Kerstin Sand Växjö löparklubb 1958 134 50,03 km50,03 k 5:59:58 7:12 min/km7:12 /k
6 6HK K Anette Ahl IS Göta Helsingborg 1962 124 46,31 km46,31 k 5:59:29 7:46 min/km7:46 /k
7 6HK K Maria Thellman Ingen klubb 1965 122 45,74 km45,74 k 5:58:52 7:51 min/km7:51 /k
8 6HK K Martina Östenson Ingen klubb 1999 121 45,39 km45,39 k 5:58:56 7:54 min/km7:54 /k
9 6HK K Elin Eiderbrant Ingen klubb 1980 121 45,28 km45,28 k 5:59:24 7:56 min/km7:56 /k
10 6HK K Annelie Eriksson Ingen klubb 1972 117 43,96 km43,96 k 5:58:23 8:09 min/km8:09 /k
11 6HK K Svea Roos Scania Road Runners 2007 103 38,51 km38,51 k 5:58:44 9:19 min/km9:19 /k
12 6HK K Jeanice Ericson Team Turtles 1966 94 35,31 km35,31 k 5:58:40 10:09 min/km10:09 /k
13 6HK K Salandi Westergren Ingen klubb 1992 88 32,93 km32,93 k 5:59:28 10:55 min/km10:55 /k
14 6HK K Ulrika Peterson Ingen klubb 1973 86 32,21 km32,21 k 5:59:19 11:09 min/km11:09 /k
15 6HK K Emma Gotthardsson Ingen klubb 1972 73 27,40 km27,40 k 5:59:15 13:07 min/km13:07 /k
16 6HK K Lilly Larsson Ingen klubb 2008 62 23,30 km23,30 k 5:59:14 15:25 min/km15:25 /k
17 6HK K Molly Johansson Lonesome Runners 2009 52 19,65 km19,65 k 5:58:21 18:14 min/km18:14 /k
18 6HK K Anne Säfström Lanner Team Turtles 1969 10 3,78 km3,78 k 35:26 9:23 min/km9:23 /k
19 6HK K Jënni Jalonen Pace on Earth/La Sportiva Sverige 1993 0 -- 0:00 --
20 6HK K Agneta Roos Scania Road Runners 1976 0 -- 0:00 --
21 6HK K Viktoria Bovin Warbergs running club 1977 0 -- 0:00 --
22 6HK K Monica Månsson Martinsson Warberg Running Club 1971 0 -- 0:00 --
23 6HK K Matilda Persson Sjödell Scania road runners 1975 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M Kristoffer Loo Scania Road Runners 1997 194 72,43 km72,43 k 5:59:56 4:58 min/km4:58 /k
2 6HM M Anders Nilsson Växjölöparklubb 1979 187 70,03 km70,03 k 5:59:25 5:08 min/km5:08 /k
3 6HM M Henning Färnström IK NocOut.se 1982 183 68,38 km68,38 k 5:59:37 5:16 min/km5:16 /k
4 6HM M Jimmy Holmberg FK Puls Växjö 1980 164 61,34 km61,34 k 5:59:30 5:52 min/km5:52 /k
5 6HM M Mikael Lundström Ingen klubb 1978 160 59,80 km59,80 k 5:59:41 6:01 min/km6:01 /k
6 6HM M Stefan Pettersson Apladalens löparklubb 1966 154 57,79 km57,79 k 5:58:39 6:12 min/km6:12 /k
7 6HM M Lars Christensson IS Göta Helsingborg 1962 151 56,38 km56,38 k 5:59:17 6:22 min/km6:22 /k
8 6HM M Jesper Olsson Ingen klubb 1989 148 55,58 km55,58 k 5:58:07 6:27 min/km6:27 /k
9 6HM M Tapani Kela Lonesome Runners 1975 148 55,34 km55,34 k 5:59:28 6:30 min/km6:30 /k
10 6HM M Marcus ottosson Hässleholm ais 1975 146 54,73 km54,73 k 5:59:01 6:34 min/km6:34 /k
11 6HM M Arthur Thiry Ullevi FK 1960 146 54,68 km54,68 k 5:59:19 6:34 min/km6:34 /k
12 6HM M Lars-Eric Andersson Ingen klubb 1966 144 53,98 km53,98 k 5:58:59 6:39 min/km6:39 /k
13 6HM M Samuel Johansson Växjö Löparklubb 1990 142 53,13 km53,13 k 5:59:30 6:46 min/km6:46 /k
14 6HM M Fredrik Strandh Oskarshamns BK 1974 138 51,57 km51,57 k 5:59:40 6:58 min/km6:58 /k
15 6HM M Daniel Nord Oskarshamns BK 1975 138 51,57 km51,57 k 5:59:40 6:58 min/km6:58 /k
16 6HM M Robert Karlsson OK Norrvirdarna 1981 137 51,16 km51,16 k 5:59:57 7:02 min/km7:02 /k
17 6HM M Johan Lundstedt Apladalens LK 1981 135 50,73 km50,73 k 5:58:06 7:04 min/km7:04 /k
18 6HM M Kenneth M Forsberg Färjestadens motions IF 1966 128 48,01 km48,01 k 5:58:59 7:29 min/km7:29 /k
19 6HM M Hans Westerback SEB IF 1958 125 46,83 km46,83 k 5:59:19 7:40 min/km7:40 /k
20 6HM M Lasse Jutemar SOK Knallen 1956 124 46,53 km46,53 k 5:58:37 7:42 min/km7:42 /k
21 6HM M Mattias Johansson Lonesome Runners 1981 123 46,13 km46,13 k 5:58:19 7:46 min/km7:46 /k
22 6HM M Oskar Olsson Ingen klubb 1996 118 44,18 km44,18 k 5:59:30 8:08 min/km8:08 /k
23 6HM M Salomon Johnson Ingen klubb 2003 117 43,90 km43,90 k 5:59:25 8:11 min/km8:11 /k
24 6HM M Daniel Ohlin IS Göta 1973 113 42,20 km42,20 k 3:39:21 5:12 min/km5:12 /k
25 6HM M Joachim Wahlgren Vetlanda 1989 113 42,20 km42,20 k 4:31:23 6:26 min/km6:26 /k
26 6HM M Niklas Fredlund Team Ultrasweden LK 1965 113 42,20 km42,20 k 5:25:07 7:42 min/km7:42 /k
27 6HM M Lennart Skoog Stenungsunds OK 1946 113 42,20 km42,20 k 5:44:28 8:10 min/km8:10 /k
28 6HM M Niclas Johansson Ringmurens CK 1971 101 37,78 km37,78 k 5:58:55 9:30 min/km9:30 /k
29 6HM M Sixten Roos Scania Road Runners 2008 75 28,07 km28,07 k 5:59:35 12:49 min/km12:49 /k
30 6HM M Anders Lanner Team Turtles 1973 68 25,41 km25,41 k 3:25:48 8:06 min/km8:06 /k
31 6HM M Peter Lendrop Team Blekinge LF 1968 65 24,60 km24,60 k 5:57:49 14:33 min/km14:33 /k
32 6HM M Teo Peterson Ingen klubb 2005 55 20,56 km20,56 k 3:14:04 9:26 min/km9:26 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden